Siteul tvr.ro foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptarea politicii de utilizare a cookies. Afla mai multe accesand Politica de cookies Vezi și Politica de Confidenţialitate care face referire la modul în care colectăm, folosim şi partajăm datele dumneavoastră pentru a va oferi serviciile TVR precum şi modul în care folosim platformele sociale.

Patinaj artistic: Zoltan Kelemen s-a calificat în programul liber la Jocurile Olimpice de la Soci

Patinatorul român a evoluat joi seara în programul scurt al finalei masculine de patinaj artistic la Jocurile Olimpice de la Soci.

Vezi programul transmisiunilor.

13 Februarie 2014, 19:50 (actualizat 13 Februarie 2014, 22:54) | Ştirile TVR Online |
Zoltan Kelemen, în programul scurt la Soci
EMBED VIDEO LINK CU VIDEO
Embed:
Link:

VIDEO
Zoltan Kelemen, în programul scurt la Soci
Patinatorul român s-a calificat joi seara în programul liber, după ce a obţinut un punctaj de  60.41 la programul scurt.

Zoltan Kelemen s-a calificat de pe ultimul loc în finala probei masculine de la Jocurile Olimpice de iarnă de la Soci, după ce a încheiat programul scurt pe locul 24 din 30 de sportivi.

Lider dupã programul scurt este japonezul Yuzuru Hanyu, cu 101,45 puncte, urmat de canadianul Patrick Chan (97,52 puncte) şi de spaniolul Javier Fernandez (86,98 puncte).

Vineri, de la ora 17.00, Zoltan Kelemen concurează în programul liber, în direct şi în exclusivitate la TVR2.

Campionul olimpic din 2006, rusul Evgheni Plușenko, s-a retras joi din concursul de patinaj de la Jocurile Olimpice de iarnă de la Soci, din cauza unei accidentări, cel mai probabil la spate, potrivit presei ruse.

Miercuri seara, ruşii Tatiana Volosojar şi Maxim Trankov au obţinut medalia de aur în proba de perechi.


Tot joi, Cornel Puchianu s-a clasat pe locul 60 în proba individuală de 20 km din cadrul concursului de biatlon, în timp ce Timea Sara a încheiat pe locul 62 proba de 10 km stil clasic, la schi fond.

Programul sportivilor români în competiţiile care au loc vineri 14 februarie, la Soci (ora României):

  • 08,00-09,30: Ioan Valeriu Achiriloaie - schi alpin (Centrul Alpin Rosa Hutor) - super-combinată - Calificări
  • 12,00-13,55: Florin Daniel Pripici - schi fond (Complexul Laura) - 15 km clasic - FINALA
  • 12,00-13,55: Paul Constantin Pepene - schi fond (Complexul Laura) - 15 km clasic - FINALA
  • 13,30-14,40: Ioan Valeriu Achiriloaie - schi alpin (Centrul Alpin Rosa Hutor) - super-combinată - FINALA (dacă se califică)
  • 14,30-16,00: Dorin Dumitru Velicu - skeleton (Complexul Sanki) - simplu - manşele 1 şi 2
  • 17,00-21,10: Zoltan Kelemen - patinaj artistic (Patinoarul Iceberg) - individual masculin - programul liber
  • 17,40-19,40: Maria Marinela Mazilu - skeleton (Complexul Sanki) - simplu feminin - manşele 3 şi 4
  • 19,30-20,35: Sorin Iulian Pîtea - sărituri cu schiurile (RusSki Gorki) - trambulina mare - calificări

Articole pe aceeaşi temă
 
ŞTIRILE ZILEI
CELE MAI NOI DIN SPORT
 
StirileTVR.RO PE FACEBOOK
 
  AZI MAINE
BUCURESTI 6°C 3°C
IASI 7°C 1°C
CLUJ 4°C -1°C
CONSTANTA 9°C 4°C
CRAIOVA 7°C 3°C
BRASOV 6°C 1°C
Vezi toate informatiile meteo
CURS BNR - 18 Ianuarie 2019, 10:27
 
INDICI BVB
 
INDICE BET
Data: 18-01-2019
Deschidere: 7184.84
Maxim: 7270.13
Mimim: 7184.84
Variatie: 0.96%
TGN
327.00
2.48%
CMP
0.90
4.34%
TLV
1.81
1.57%
BRD
10.90
0.93%
SIF5
2.10
0.24%
EL
9.87
0.71%
OLT
0.06
14.73%
ELMA
0.13
4.38%
SFG
20.00
0%
COTE
80.50
0.12%
ARHIVĂ ȘTIRI