VIDEO. Un meci din Tanzania a fost oprit din cauza albinelor, care au atacat jucătorii, arbitrii și suporterii

Un meci de fotbal din Tanzania, disputat duminică, între formațiile locale Young Africans și Iringa United, a fost oprit pentru câteva minute din cauza unui roi mare de albine care și-a făcut apariția pe Uhuru Stadium, din Dar es Salaam, transmite BBC citată de Mediafax.

24 Decembrie 2019, 13:45 (actualizat 24 Decembrie 2019, 13:47) |
Un meci din Tanzania a fost oprit din cauza albinelor

Albinele au intrat pe stadion în minutul 53 al partidei, la scorul de 3-0 pentru Young Africans. Jucătorii celor două formații s-au prăbușit pe gazon pentru a preveni eventualele neplăceri produse de albine, iar ulterior au fugit în afara terenului.

De asemenea, arbitrii partidei s-au întins pe gazon, iar suporterii au fugit din tribune.

Câțiva dintre jucători au fost înțepați de către albine și au primit îngrijiri medicale. După aproximativ șapte minute, partida s-a reluat, echipa Young Africans câștigând meciul, scor 4-0.