VIDEO România – Danemarca 0 – 0. Şanse mici de calificare pentru tricolori

Meciul România – Danemarca se încheie cu scorul de 0-0.

Trei minute de prelungiri.

Min 87 – 88 Ocazii uriaşe pentru Danemarca, care nu reuşeşte să fructifice

Min 81 Ocazie Danemarca şi lovitură liberă.

Min 76 Iese Latovlevici şi intră Rotariu.

Min 62 Ocazie uriaşă România. Iese Keşeru, care este înlocuit cu numărul 11, Denis Alibec.

Min 57 Chiricheş accidentat la umăr. Se pregăteşte înlocuirea căpitanului echipei noastre. Chiricheş decide însă să rămână în joc. Este aplaudat de cei prezenţi pe stadion.

Min 48 Lovitură liberă România

Min 47 Ocazie Danemarca. Probleme medicale pentru Săpunaru. Corner pentru danezi.

ÎNCEPE REPRIZA A DOUA

PAUZĂ Echipele naționale de fotbal ale României și Danemarcei sunt la egalitate, 0-0, la pauza meciului care are loc  pe Cluj Arena din Cluj-Napoca, în Grupa E a preliminariilor Cupei Mondiale din 2018.

Min 43 Ocazie uriașă Danemarca

Min 38 Minge pe jos, Nicușor Stanciu nu găsește cea mai bună soluție

Min 25 A treia ocazie ratată de Keşeru la poarta danezilor

Min. 21 Keşeru ratează a doua ocazie pe poartă

Min 20 Primul şut la poartă al danezilor

Min 18 Ocazie Keşeru

21.45 Meciul a început. Se intonează imnurile celor două echipe

România: Tătăruşanu – Săpunaru, Chiricheş, Toşca – Benzar, Pintilii, R. Marin, Latovlevici – Chipciu, Keşeru, Stanciu

Danemarca: Schmeichel – Ankersen, Kjaer, Christensen, Durmisi – Delaney, Eriksen, Kvist – Braithwaite, Cornelius, N. Jorgensen

Echipa de start României: Tătăruşanu – Săpunaru, Chiricheş, Toşca – Benzar, Pintilii, R. Marin, Latovlevici – Chipciu, Keşeru, Stanciu.