FOTBAL INTERNAŢIONAL

Victorii pentru Inter, Rubin şi Anji în primele meciuri din Liga Europa

Rubin Kazan, Internazionale Milano şi Anji Mahacikala au repurtat victorii în primele partide jucate, joi seară, în etapa a doua a Ligii Europa, informează siteul oficial al UEFA.

04 Octombrie 2012, 21:08 (actualizat 04 Octombrie 2012, 21:08) |
Internazionale Milano

Echipa condusă de Guus Hiddink, Anji Mahacikala, i-a învins pe elveţienii de la Young Boys cu scorul de 2-0(0-0). Golurile ruşilor au fost reuşite de către camerunezul Samuel Eto'o, în minutele 62 şi 90. Prima reuşită a venit din penalti.

Tot în Rusia, Rubin Kazan a dispus de sârbii de la Partizan Belgrad cu 2-0 prin golurile lui Karadeniz '45 şi Ryanzanţev '48.

La Baku, Internazionale Milano s-a impus în faţa lui Neftci cu scorul de 3-1(3-0), prin reuşitele lui Coutinho '10, Obi '30 şi Livaja '42. Pentru echipa gazdă a redus din handicap Canales în minutul 53.

Fostul jucător al Universităţii Craiova, Julius Wobay, a evoluat 90 de minute pentru azeri şi a pasat decisiv la golul lui Neftci.