Poliţiştii caută doi potenţiali ucigaşi. Un bărbat a fost ucis de cei doi indivizi pe care i-a luat în maşină pentru că făceau autostopul. Soţia bărbatului a fost şi ea rănită şi, cu ultimele puteri, a sunat la 112. Poliţia a organizat filtre pentru a-i prinde pe criminali. Atenţie, urmează detalii care vă pot afecta emoţional!
Poliția din Ialomița, Ilfov, Constanța, Călărași și București a organizat filtre pentru a-i prinde pe agresori. Operațiunea e coordonată de șeful Inspectoratului de Poliție din Călărași.
Comisarul-șef Marian Iorga, șeful IPJ Călărași, a precizat că totul s-a întâmplat pe DN3 A. Pasagerii au fost luați din zona Drajna până în satul Tudor Vladimirescu. Înainte să coboare, cei doi autostopiști i-au înjunghiat pe șofer și pe soția sa în zona gâtului.
Au fost oameni care le-au sărit în ajutor celor doi soţi. Femeia, deşi rănită, a reuşit să sune la 112.
Salvatorii nu au reușit să mai facă nimic pentru bărbatul în vârstă de 58 de ani care conducea autoturismul. Rana de la gât i-a fost fatală.
Soția lui, în vârstă de 55 de ani, a fost dusă la Spitalul Județean de Urgență.
Cei doi agresori riscă să petreacă ani buni în spatele gratiilor.