Ultimul test pentru Dinamo, înainte de începerea Ligii I! “Câinii” au remizat cu nou-promovata Chindia Târgovişte, 2-2

Dinamo a terminat la egalitate meciul cu nou promovata Chindia Târgovişte, 2-2. Ultimul amical al “câinilor” înainte de startul Ligii 1 s-a jucat la baza de pregătire de la Săftica.

10 Iulie 2019, 17:17 (actualizat 10 Iulie 2019, 17:25) | Georgiana Mihăilă |
Dinamo - Chindia Târgovişte 2-2 / FOTO: Dinamo Bucureşti (Facebook)

“Câinii” au remizat cu echipa pregătită de Viorel Moldovan, Chindia Târgovişte, 2-2, oaspeţii ratând şi un penalty, în minutul 29, când Straton i-a apărat execuţia lui Mihai Voduţ.

Dan Nistor a deschis scorul din penalty şi a ieşit accidentat, iar Mihai Leca a egalat înainte de pauză. Filip Mitrovic a făcut 2-1 pentru Chindia, iar golgheterul lui Dinamo, Mattia Montini a stabilit scorul final. Totuşi, pentru italian ar putea fi ultimul gol marcat pentru echipa din Ştefan cel Mare, el fiind curtat intens de israelienii de la Maccabi Tel Aviv.

Alb-roşiii s-au despărţit oficial de un alt atacant, Athanasios Papazoglou fiind cel de-al nouălea jucător care pleacă în această vară.

Dinamo urmează să debuteze în Liga 1 luni, 15 iulie, de la ora 21.00, în deplasare cu FC Viitorul.