»

TVR a fost lider de audienţă, aseară, în timpul meciului România - Kazahstan

Meciul din preliminariile Campionatului Mondial a fost câştigat de tricolori cu 3-1 şi a marcat debutul lui Cosmin Contra ca antrenor al naţionalei.

06 Octombrie 2017, 12:58 (actualizat 06 Octombrie 2017, 13:00) |
TVR, lider de audiență în timpul meciului

VIDEO. Golurile "tricolorilor"

Pe toată perioada partidei, aproape un milion de telespectatori s-au uitat în fiecare minut la Televiziunea Naţională.

Minutul de aur a fost înregistrat în prima repriză, la ora 22:21. În acel moment, aproape 1 milion şi jumătate de telespectatori se uitau la TVR.

Conform datelor furnizate de Kantar Media, vârful de audienţă în mediul urban pe publicul comercial a fost de aproape 10 puncte de rating, iar cota de piaţă a fost de  30 la sută.

Ultimul meci din aceste preliminarii va fi cu Danemarca, duminică, de la ora 19, în direct la TVR 1.