Trofeul Sfânta Ana Metalbus, etapă comună în CNVC 2 și CRVC

30 mai 2018, 15:30

La CNVC 2 în clasamentul Open s-a impus Claudiu Orha, la bordul unui Mitsubishi Colt. Pentru a doua cursă consecutiv, pilotul de 47 de ani a realizat cel mai rapid timp la clasa Open oprind cronometrele la 01:15:880. Orha a fost urmat în clasament de Barna Bedo pe un BMW M3, iar bronzul a fost adjudecat de Lorant Szocs pe un WV Golf.

La Clasa 1, s-a impus Ioan Bogdan Rusu pe un Renault Clio, urmat de  Csato Roland pe Suzuki Ignis și Gheorghe Badea pe Citroen C2 GT

În cadrul clasei 2, Zoltan Martincsek la bordul unui Peugeot 205 s-a impus la aproape nouă secunde în fața lui Botond Szabo pe Renault Clio, bronzul fiind adjudecat de Lucian Țugulea pe Honda Civic, la peste zece secunde de liderul grupei.

În clasamentul Grupei 3 podiumul a fost similar cu cel de la Open, Claudiu Orhan pe Mitsubishi Colt a câștigat medalia de aur, argintul a fost adjudecat de Bedo Barna, în timp ce bronzul i-a revenit lui Szocs Lorand.

La ”dieselari” cel mai rapid pilot a fost Lorant Szocs pe WV Golf, urmat de Zolde Adorjan pe Seat Ibiza Cupra și de Alin Troancă pe Skoda Fabia.

Clasa Open de la Campionatul Regional a fost câștigată de Vlad Teodor, la bordul unui BMW 320i. Podiumul a fost completat de Oana Antonia Tănăsie pe Renault Clio și Peter Pasko pe WV Polo.