Siteul tvr.ro foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptarea politicii de utilizare a cookies. Afla mai multe accesand Politica de cookies Vezi și Politica de Confidenţialitate care face referire la modul în care colectăm, folosim şi partajăm datele dumneavoastră pentru a va oferi serviciile TVR precum şi modul în care folosim platformele sociale.
CUPA ROMÂNIEI

Tragere la sorţi cu noroc pentru Steaua, Dinamo, Rapid şi CFR Cluj, în 16-imile Cupei României

Luni a avut loc tragerea la sorţi a şaisprezecimilor Cupei României la fotbal, iar cele mai influente echipe din Liga I pare că nu vor avea o misiunea grea pentru a accede în optimile de finală.

17 Septembrie 2012, 16:21 (actualizat 17 Septembrie 2012, 16:24) |
Aparent, meciuri de antrenament pentru

Singurele echipe importante din Liga I care vor disputa şaisprezecimile Cupei României pe teren propriu sunt Steaua şi FC Vaslui.

Programul complet al 16-imilor:

  • Olimpia Satu Mare - Rapid
  • FC Vaslui - FC Botoşani
  • ACS Berceni - CFR Cluj
  • Sportul Studenţesc - Oţelul Galaţi
  • Voinţa Sibiu - Dinamo
  • CF Brăila - Viitorul Constanţa
  • CS Şoimii Pâncota - Concordia Chiajna
  • CS Turnu Severin - CS Dacia Mioveni
  • FC Braşov - Farul Constanţa
  • Pandurii Târgu Jiu - FC Zagon
  • AS Damila Măciuca - Petrolul Ploieşti
  • Delta Tulcea - Universitatea Cluj
  • Gaz Metan Mediaş - FC Caracal
  • CSMS Iaşi - Astra Ploieşti
  • Ceahlăul Piatra Neamţ - Gloria Bistriţa

Şaisprezecimile de finală ale Cupei României sunt programate marţi, 25 septembrie, miercuri, 26 septembrie, şi joi, 27 septembrie. cu începere de la ora 16.30, cu excepţia jocurilor televizate în direct, acestea urmând să aibă loc la datele de 25/26/27 septembrie.

Cele trei urne valorice dinaintea tragerii la sorţi:

Urna A: CFR Cluj, FC Vaslui, Steaua Bucureşti, Rapid Bucureşti, Dinamo Bucureşti, Oţelul Galaţi;

Urna B: Pandurii Târgu Jiu, Universitatea Cluj, Concordia Chiajna, FC Braşov, Ceahlăul Piatra Neamţ, Astra Ploieşti, Gaz Metan Mediaş, Petrolul Ploieşti, Gloria Bistriţa, CSMS Iaşi, Viitorul Constanţa, CS Turnu Severin;

Urna C: FC Botoşani, CF Brăila, Farul Constanţa, Delta Tulcea, Sportul Studenţesc, Damila Măciuca, CS Mioveni, Voinţa Sibiu, FCM Târgu Mureş, FC Zagon, ACS Berceni, FC Caracal, CS Şoimii Pâncota, Olimpia Satu Mare.

Articole pe aceeaşi temă
 
ŞTIRILE ZILEI
CELE MAI NOI DIN SPORT
 
  AZI MAINE
BUCURESTI 20°C 6°C
IASI 14°C 5°C
CLUJ 10°C 3°C
CONSTANTA 16°C 7°C
CRAIOVA 19°C 5°C
BRASOV 15°C 1°C
Vezi toate informatiile meteo
CURS BNR - 30 Martie 2020, 10:55
 
INDICI BVB
 
INDICE BET
Data: 30-03-2020
Deschidere: 7528.93
Maxim: 7539.33
Mimim: 7419.68
Variatie: -1.45%
TLV
1.77
1.13%
BRD
11.36
1.39%
EBS
85.62
3.89%
FP
1.09
1.82%
BVB
22.60
1.31%
SNN
13.06
0.92%
TGN
236.00
1.06%
SNG
27.25
0.74%
SNP
0.29
3.06%
TBM
0.19
4.46%
ARHIVĂ ȘTIRI