FOTBAL

Ștefan Radu a marcat pentru Lazio într-un meci din sferturile Cupei Italiei

Fundașul român Ștefan Radu a marcat un gol în victoria echipei sale, Lazio Roma, contra celor de la Catania, meci contând pentru sferturile de finală ale Cupei Italiei.

08 Ianuarie 2013, 23:58 (actualizat 09 Ianuarie 2013, 00:05) |
Ștefan Radu este om de bază la Lazio Roma

Lazio Roma s-a calificat în semifinalele Cupei Italiei, după ce a învins pe Catania scor 3-0, în sferturile de finală. Scorul a fost deschis de românul Ștefan Radu în minutul 30, avantajul fiind dublat de Hernanes după o oră de joc.

Același brazilian a stabilit scorul final în primul minut al prelungirilor.

Ștefan Radu a fost titular și a fost înlocuit în minutul 86 de Ciani. Lazio se va întâlni  în semifinale  cu învingătoarea sfertului de finală ce se va disputa între Juventus și AC Milan.