Siteul tvr.ro foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptarea politicii de utilizare a cookies. Afla mai multe accesand Politica de cookies Vezi și Politica de Confidenţialitate care face referire la modul în care colectăm, folosim şi partajăm datele dumneavoastră pentru a va oferi serviciile TVR precum şi modul în care folosim platformele sociale.

Surprize la selecția națională Eurovision 2019. Cine este Ester Peony, reprezentanta României la concursul de la Tel Aviv

Ester Peony va reprezentanta România la Eurovision 2019, cu piesa "On a Sunday".  Ester Alexandra Creţu, pe numele ei real, a câştigat finala Selecţiei Naţionale ce a avut loc duminică seara, la Sala Polivalentă din Bucureşti. Pentru prima oară, câștigătorul selecției naționale a fost decis de un juriu internațional și de public.

18 Februarie 2019, 07:56 (actualizat 18 Februarie 2019, 22:21) |
Trimite un comentariu
20 Februarie 2019, 14:08
Gica
|
(+1)
Cei 2 s-au "INTORS". Au spus ca intre timp au mai descoperit 2 melodii cu show complet si care i-au uns la inima. Asta nu explica caderea brusca cu foarte multe locuri din votul lor. E CLAR pentru orice fraier ca au coborat atat de jos melodia LB, incat SA PIARDA. Deci a fost o VENDETA. Romanii mai au o melodie antrenanta, "De ma iubesti, intoarce-te !" Dar ei ar fi bine sa nu ne mai deranjeze vreodata...

19 Februarie 2019, 22:46
mihai ciorbea
|
(+1)
consider ca TVR "TREBUIE" se promoveze aceasta campanie pentru a-si recunoaste greseala privind desemnarea unui juriu international care sa aleaga reprezentantul romananiei! ceva de genul hitler stie ce e mai bine pentru europa... entshuldibung liebe deutshcland, dar libertate nu inseamna doar drepturi ci si obligatii, iar romanii nu au fost la vot pentru aprobarea casatoriei lgbt ca semn de protest, deoarece "gravidul" e doar un film sf pentru noi, iar voi trebuie sa ne dovediti contrariul, nu sa ne judecati...https://secure.avaaz.org/ro/community_petitions/Throw_this_petition_we_ask_for_eurovision_Romania_to_do_a_revote__Eurovision_revote/?aOdWLcb respect initiatorul campaniei sper sa reusim ca un popor unitar ce suntem,

19 Februarie 2019, 20:17
filip george alexandru
|
(+1)
rusine tvr!!! nu ma asteptam sa im umiliti pe banii nostrii. prin ce a-ti facut cu "juriul european", ar trebui sa deveniti televiziune privata si sa nu mai beneficiati de alocatiile cetatenilor platitori de taxe! rusine inca o data!

19 Februarie 2019, 13:59
Gica
|
(+1)
A aparut Petitie On line.

19 Februarie 2019, 20:19
filip george alexandru
(+1)
unde? vreau sa votez si eu

20 Februarie 2019, 11:50
Gica
(+1)
Pe Google: "Petitie On line Laura Bretan". Eu am gasit 2, dar pot fi mai multe.

19 Februarie 2019, 13:55
Gogu
|
(+1)
Romanii sunt cel mai pasnic popor.Idioteniile lui "Soros" nu trebuiau aplicate si la noi.Oricum,la noi se manifestau toate libertatile si fara sa vina Soros.Dar,nu-i nimic,se invata si din greseli.Am lucrat direct cu zeci de mii de oameni si cunosc zestrea genetica a poporului pe viu,"de pe teren".Ceea ce-au facut cei 2 (si cei din umbra) va insemna deschiderea unui capitol pe care romanii il deschid foarte greu.Poporul roman are o LIMITA de demarcatie,insa,care se pare ca a fost trecuta. Nu poate nega nimeni ca ne inrudim cu Stefan cel Mare,Vlad Tepes,Mircea cel Mare,Eminescu, Blaga,Coanda,Tesla,Enescu.E zestrea genetica cea mai veche din cele ce mai exista acum pe glob (de acum 13.500 de ani incoace).E drept ca suntem urmasi si ai lui Zamolxes, simbolul intelepciunii pe glob.Simbolul Yin-Yang in Steaua lui David,de peste 7.000 de ani,pentru prima data pe glob,au fost incrustate in piatra la Sinca Veche.Acea Limita de care spuneam nu depinde numai de noi,ci si de cine ne provoaca.

19 Februarie 2019, 13:39
Gica
|
(+1)
„Este extraordinară, are o voce de înger, excelent, te emoționează, transmite un cumul de stări. Reușește să atingă un registru foarte înalt de sunete, excelent! Tu ai putea fi câștigătoarea! Ar putea fi de oriunde, accentul ei este impecabil. Vocea ei va atinge milioane de inimi din Europa, din Franța până în Italia și Rusia. Nu este o baladă, ci o infuzie dramatică. Este câștigătoarea noastră încă de pe acum. Dacă poate cânta asta live, e mai tare ca Madonna. Este unul dintre cele mai bune cântece pe care l-am auzit vreodată în finalele naționale, dacă nu cumva cel mai bun”, au apreciat ambii jurați străini pe 13 ianuarie.
În schimb, despre piesa câștigătoarei Ester Peony, Deban și William s-au declarat nu foarte încântați: „Nu sună chiar atât de rău, dar principala mea observație e că vocea ei nu e suficient de puternică. Piesa e puțin cam plictisitoare”.

18 Februarie 2019, 16:36
G. Rotschild
|
(+1)
"Cu o lună în urmă, Laura a fost favorita lui William și Deban, la prima lor reacție a cântecelor de selecție românească, dar acum au pedepsit-o pe Laura cu scoruri mici și cred că este pentru că ei, ca homosexuali, au simțit că este * NU DREPT * pentru a permite unui homofob să intre în concursul Eurovision” a mai scris Eric.
DACA SE POATE DOVEDI ca lucrurile stau chiar asa (e vorba de martori si probe), notele celor 2 trebuie anulate, daca Eurovision NU e concurs politic !!! Daca E, atunci ramane asa !

18 Februarie 2019, 15:13
Gogu
|
(+1)
Laura Bretan care susține referendumul ÎMPOTRIVA homosexualității în România a fost „PEDEPSITĂ” de DOI juraţi HOMOSEXUALI la Eurovision.
Autor: Antonia Hendrik | luni, 18 februarie 2019 | 5 Comentarii | 3437 Vizualizari
Laura Bretan, concurent în selecția națională română pentru Eurovision Song Contest, cu piesa „Dragă Tată“, a susținut 07 octombrie 2018 referendumul care a dorit să schimbe Constituția și să specifice în mod clar că căsătoria este doar între un bărbat și o femeie. Ea a susținut referendumul și a militat împotriva căsătoriei homosexuale, spunând că modul normal în care Dumnezeu a dorit o familie să fie între un bărbat și o femeie, a comentat Eric Krüger.
"Am făcut-o, băieți! Laura Bretan, favorita televotului românesc și top 3 în aproape toate juriile internaționale, a fost marcată cu cele mai mici scoruri (4 și 6 puncte) de William Lee Adams și Deban, doi frumoși bărbați gay din Marea Britanie care au luat parte la Juriul internațional român, în numele wiwibloggs.com", a scris Eric Krüger pe siteteul ru-clip.net.
"Voturile lor au făcut într-adevăr o diferență, între Ester și Laura au existat doar diferențe de 5 puncte. Cu o lună în urmă, Laura a fost favorita lui William și Deban, la prima lor reacție a cântecelor de selecție românească, dar acum au pedepsit-o pe Laura cu scoruri mici și cred că este pentru că ei, ca homosexuali, au simțit că este * NU DREPT * pentru a permite unui homofob să intre în concursul Eurovision" a mai scris Eric.
"Eurovision este vorba despre muzică, da, dar este și despre răspândirea unui mesaj de promovarea și susținerea unor valori precum toleranța, deschidere și incluziune pentru toți, de la toate rasele, genurile și orientările sexuale. Am făcut-o, băieți! A fost o luptă strânsă, puțini au așteptat, dar homosexualii au câștigat din nou! Suntem puternici și, așa cum a spus Conchita în

18 Februarie 2019, 14:39
S-o ros...
|
(+1)
Baietii lui ‘Soros’ vor sa influenteze societatea actuala cu ideologia care vine de la Papusari. L-au votat pe Base cu o aplicatie STS ce conecta MONSAT, reteaua de sateliti de joasa altitudine a NATO pentru Europa. Inchiriata pentru 3 zile, reteaua a transferat voturile nule si pe cele din sectiile speciale pentru Base. Plus, …cei care au votat in Diaspora, in unele sectii, la cateva secunde. Apoi, si la Eurovision s-au transferat voturi cand a fost vorba de categoriile intrate in doctrina si ideologia lui “Soros”. Daca se folosea metoda de vot de anul trecut, se actiona, la fel, prin hackeri. Este un semnal pe care Globalizarea trebuie sa ni-l dea permanent noua fraierilor, noua, cei care nu contam in fata fortei de decizie a LOR. In plus, e vorba si de descurajarea pe care vor sa ne-o imprime, pentru a avea un ascendent psihologic pentru a ne domina si a implementa ce mai au de implementat.

18 Februarie 2019, 14:01
"Nicio masa fara..." Soros 5
|
(+1)
melodia nu e chiar așa de rea cum o văd cei frustrați că li s-a furat votul dat Laurei sau celor de la Trooper. Are personaje – inclusiv băieții cu imagine de vintage villan, atît de la modă anul acesta – instrumentație exotică, ”rece”, pentru a acompania o voce cu inflexiuni interesante.
Poate că tot răul va fi spre bine. Oricum, Laura Bretan rămâne vedeta autentică descoperită pentru România în cadrul selecției de anul acesta.

1


sau conectează-te prin Facebook

Televiziunea Română respectă noile norme impuse de Uniunea Europeană cu privire la protejarea datelor. Postarea unui comentariu la articolele de pe site-urile TVR presupune declararea numelui si email-ului dumneavoastră. Aceste date au ca scop strict identificarea sursei comentariului. Ele nu vor fi procesate sau transmise unor terţi în alt scop decât cel declarat. Vezi şi "Politica de Confidenţialitate" care descrie modul în care colectăm, folosim şi partajăm informaţiile dumneavoastră pentru a vă oferi serviciile online TVR şi modul în care colaborăm cu platforme sociale.
ŞTIRILE ZILEI
CELE MAI NOI DIN EUROVISION
 
StirileTVR.RO PE FACEBOOK
 
  AZI MAINE
BUCURESTI 23°C 11°C
IASI 18°C 10°C
CLUJ 16°C 11°C
CONSTANTA 14°C 11°C
CRAIOVA 22°C 12°C
BRASOV 16°C 8°C
Vezi toate informatiile meteo
CURS BNR - 25 Martie 2019, 08:23
 
INDICI BVB
 
INDICE BET
Data: 22-03-2019
Deschidere: 8047.89
Maxim: 8079.17
Mimim: 8014.83
Variatie: -0.2%
TLV
2.13
0.7%
FP
0.90
1%
SNG
31.80
2.08%
SFG
18.05
5.26%
TBM
0.29
4.09%
BRD
12.90
0%
SNN
9.75
0%
EL
10.34
0.78%
DIGI
24.55
0.41%
SNP
0.37
0.41%
ARHIVĂ ȘTIRI