STRANIERI

Stoian, singurul român care a evoluat în etapa a VIII-a din Serie A/ Rezultatele

Fostul jucător al Stelei, Cyril Thereau, a reușit golul prin care actuala sa echipă, Chievo Verona, a remizat, scor 1-1, cu ACF Fiorentina, informează Gazzetta dello Sport.

21 Octombrie 2012, 18:49 (actualizat 21 Octombrie 2012, 18:50) |

Românul Adrian Stoian a fost folosit din minutul 62 de către Chievo Verona în duelul cu ACF Fiorentina, intrând în locul brazilianului Luciano. Scorul a fost deschis de Chievo, prin Thereau, în minutul 17, dar Fiorentina a egalat în minutul următor prin Rodriguez.

Stoian s-a remarcat negativ în minutul 81, ratând o pasă simplă spre coechipierul său Rigoni, care putea scăpa singur cu portarul advers. Celălalt român de la Chievo, Paul Papp, nu a fost nici măcar rezervă.

Alți trei români din Serie A, Cristian Chivu , Bogdan Lobonț și Sergiu Suciu sunt  accidentați și nu au fost convocați de antrenorii lor de la Inter Milano, AS Roma și FC Torino.