Steaua-Petrolul 2-2, în etapa a XXVII-a a Ligii I

Peste 320 de poliţişti bucureşteni au acţionat, luni, pentru menţinerea ordinii publice şi a siguranţei rutiere, cu ocazia meciului de fotbal dintre Steaua şi Petrolul, din etapa a XXVII-a a Ligii I, care începe la ora 20.45, pe Arena Naţională.

22 Aprilie 2013, 11:24 (actualizat 22 Aprilie 2013, 22:52) |
Arena Națională din București

ACTUALIZARE 22:45: Partida Steaua-Petrolul disputată luni seară pe Arena Naţională s-a încheiat cu scorul 2-2.

Pentru Steaua au marcat Rusescu, în minutul 23 şi Latovlevici, în minutul 80, ambele din penalti.

Golurile formaţiei Petrolul au fost înscrise de Hoban în minutul de prelungire al primei reprize şi Chiricheş, în minutul 84 (autogol).

Poliţiştii Capitalei vor creşte măsurile de prevenire şi combatere a infracţiunilor săvârşite cu violenţă şi a faptelor de natură să împiedice desfăşurarea normală a acestui eveniment.

De asemenea, poliţiştii rutieri îşi vor intensifica acţiunile derulate pe principalele artere de circulaţie, în punctele cu risc ridicat de accidente şi la orele cu trafic intens, în vederea fluidizării traficului şi prevenirii evenimentelor rutiere, limitarea excesului de viteză şi depistarea celor care conduc sub influenţa băuturilor alcoolice.

Pentru meciul din luni seară au fost mobilizaţi şi peste 600 de jandarmi din cadrul Jandarmeriei Capitalei.

Partida Steaua - Petrolul, contând pentru etapa a XXVII-a a Ligii I, se va disputa, luni, de la ora 20.45, pe Arena Naţională.

Sunt aşteptaţi peste 40.000 de suporteri în tribune, dintre care peste 6.000 din partea oaspeţilor.

În acest sezon Steaua a câştigat toate meciurile care s-au jucat de pe teren propriu. La rândul său, Petrolul este pe val, pentru că a reuşit să înscrie 10 goluri în ultimele trei meciuri oficiale, campionat şi Cupa.