FOTBAL INTERN

Steaua a terminat la egalitate amicalul contra campioanei Bulgariei

Steaua Bucureşti a terminat la egalitate, 1-1, meciul amical disputat contra campioanei Bulgariei, Ludogoreţ Razgrad, informează siteul oficial al grupării "roş-albastre".

08 Septembrie 2012, 20:27 |
Steaua Bucureşti, club înfiinţat în 1947

Echipa antrenată de Laurenţiu Reghecampf a deschis scorul în meciul disputat în ţara vecină, prin brazilianul Adi Rocha în minutul 61, gazdele egalând prin Quixada cu şapte minute înainte de final.

Din minutul 84, ambele echipe au jucat în inferioritate numerică, Bălan de la Steaua şi Burgzorg de la Razgrad fiind eliminaţi.