SONDAJ Şcoala în pandemie, în dezbatere la "Referendum": Sunteţi de acord ca, în actualul context pandemic, şcolile să poată decide singure trecerea parţială sau totală în online?

După ce a stârnit numeroase reacţii cu prima ediţie a emisiunii de la TVR 1, Mihai Rădulescu a invitat telespectatorii la vot pe un subiect la fel de arzător: "Sunteţi de acord ca, în actualul context pandemic, şcolile să poată decide singure trecerea parţială sau totală în online?". Votați în sondajul de mai jos! Rezultatul va fi anunțat în emisiunea viitoare.

18 Octombrie 2021, 21:01 (actualizat 18 Octombrie 2021, 22:50) |
Trimite un comentariu
20 Octombrie 2021, 00:30
Zgripcea
|
(0)
Scoala online este singura solutie pentru reducerea contactelor fizice umane din spatiul educational.

18 Octombrie 2021, 22:39
tuki
|
(0)
De ce nu puneti numarul de voturi
va este rusine ?

18 Octombrie 2021, 22:42
Stiriletvr
(0)
Daca votati, vedeti si numarul de voturi.

18 Octombrie 2021, 22:36
Bogdan Manolescu
|
(0)
6 la mie intr-o comunitate de 1500-2000 de vietuitori inseamna doar 2 familii infectate despre ce vorbim? daca le izolezi nu mai izolezi toata comunitatea.

18 Octombrie 2021, 22:35
Bogdan Manolescu
|
(0)
6 la mie intr-o comunitate de 1500-2000 de vietuitori inseamna doar 2 familii infectate despre ce vorbim? daca le izolezi nu mai izolezi toata comunitatea.

18 Octombrie 2021, 22:06
Laurentiu
|
(+1)
1.La o scoala din Bucuresti, directoarea scolii a sunat mama copilului infectat la scoala, si punea presiune pe ea intai sa nu sune la DSP, apoi sa nu declare la DSP ca a fost infectat la scoala "ca sa nu i se inchida scoala"
2. daca sunt protejati copiii la scoala cum spune domnul de la Minister, de ce nr de infectari a copiilor la scoala este in crestere alarmanta? Sunt extrem de multi copii care se infecteaza la scoala si isi infecteaza acasa parinti si buici care, unii, mor
3.Daca este ALARMA IMENSA IN SPITALE de ce nu ii ajutam punand scolile doua saptamani in on-line ca sa mai luam din presiunea de pe spitale?
4. sunt f multe cazuri test de saliva negativ, test antigen din nas pozitiv, la acelasi copil in acelasi moment
5. Dl Ministru Campeanu spunea recent ca nr de infectari la copii a scazut, sugerand ca asta arata ca infectarea scade in scoli. Insa, nu se gandeste ca nr in scadere este direct influentat de nr de clase care au trecut in on-line in mare crestere??

18 Octombrie 2021, 21:47
Anatolii Bostanica
|
(0)
Ca și legea descentralizării locale.

18 Octombrie 2021, 21:20
Marian Arama
|
(+1)
In clasa fetitei mele doar jumatate dintre copii poarta masca. Portarul scolii a fost infectat. Sunt profesori antivaccinisti care dispretuiesc vaccinul, masca de protectie si distantarea sociala. Pe drum mergem cu metroul, plin de oameni care poarta masca bub nas.

1


sau conectează-te prin Facebook

Televiziunea Română respectă noile norme impuse de Uniunea Europeană cu privire la protejarea datelor. Postarea unui comentariu la articolele de pe site-urile TVR presupune declararea numelui si email-ului dumneavoastră. Aceste date au ca scop strict identificarea sursei comentariului. Ele nu vor fi procesate sau transmise unor terţi în alt scop decât cel declarat. Vezi şi "Politica de Confidenţialitate" care descrie modul în care colectăm, folosim şi partajăm informaţiile dumneavoastră pentru a vă oferi serviciile online TVR şi modul în care colaborăm cu platforme sociale.
ŞTIRILE ZILEI