"Se lucrează când nu trebuie. Vara stăm la umbră". Șoferi revoltați în Mehedinți după începerea târzie a reparațiilor pe DN 6

S-au apucat de reparat drumuri odată cu venirea ploilor. Se întâmplă în judeţul Mehedinţi, unde muncitorii lucrează la podurile de pe DN 6. Era clar încă din iarna trecută că se impun reparaţii, dar şantierul s-a amânat din cauza aglomeraţiei din zonă. Acum, frigul şi ploaia afectează serios ritmul de lucru.

26 Octombrie 2017, 20:54 (actualizat 26 Octombrie 2017, 20:58) Știrile TVR |
Drumuri reparate pe ploaie
EMBED VIDEO LINK CU VIDEO
Embed:
Link:

La un viaduct se munceşte de câteva săptămâni, dar lucrările înaintează în ritm de melc. Muncitorii au şi o scuză acum: îi încurcă ploaia.

Şoferii care şi-au distrus maşinile pe DN 6 reclamă că toată vara abia dacă s-au făcut mici cârpeli. Şi acelea de mântuială.

Firma care se ocupă de reabilitarea drumului ştia că şoseaua e foarte stricată încă de iarna trecută.

Drumarii au cerut aviz pentru începerea lucrărilor abia în august, dar nu l-au primit, pentru că şoseaua era foarte aglomerată.

Aproape de mijlocul lui noiembrie reparațiile ar trebui finalizate.

ŞTIRILE ZILEI
CELE MAI NOI DIN ACTUALITATE
 
StirileTVR.RO PE FACEBOOK
 
  AZI MAINE
BUCURESTI 23°C 21°C
IASI 24°C 18°C
CLUJ 14°C 14°C
CONSTANTA 13°C 17°C
CRAIOVA 20°C 19°C
BRASOV 20°C 14°C
Vezi toate informatiile meteo
TVR +
Canalul TVR YouTube
ARHIVĂ ȘTIRI