Echipa de tineret a Stelei a debutat cu un eşec în UEFA Youth League, varianta Ligii Campionilor rezervată juniorilor: elevii lui Ion Toma au fost învinşi la Erkenschwick, de Schalke 04 cu scorul de 3-0, dar roş-albaştrii au ratat un penalty prin Răzvan Grădinaru ('68), la scorul de 2-0.
Germanii, antrenaţi de Norbert Elgert, s-au impus fără drept de apel prin golurile lui Koseler ('16), Omerbasici ('57) şi Multhaup ('80).
În celălalt meci al grupei, Chelsea a dispus de FC Basel cu scorul de 4-0 (Kadoic '20-autogol, Swift '27, Feruz '67, Kiwomya '88).
Programul echipei de tineret a Stelei în Liga Campionilor:
Lotul Stelei pentru UEFA Youth League:
Din acest lot, Robert Hodorogea (fundaş), Adrian Boitoş (mijlocaş la închidere), Bogdan Vasile (mijlocaş central), Gheorghe Daniel (mijlocaş central) şi atacanţii Alexandru Târnovan şi Ionuţ Mitriţă au fost împrumutaţi de la Viitorul Constanţa.