Romario Benzar a debutat pentru Lecce în Serie A. Echipa sa a pierdut însă la scor pe terenul lui Inter

Debut nefericit pentru Romario Benzar în Serie A. Fostul fundaş dreapta al lui FCSB a fost introdus pe teren în minutul 72, dar echipa românului, Lecce, nu a rezistat pe terenul lui Inter şi a pierdut drastic, 0-4.

27 August 2019, 12:40 (actualizat 27 August 2019, 12:44) |
Romario Benzar

Cu un nou antrenor în persoana lui Antonie Conte, fostă legendă a lui Juventus, milanezii au rezolvat repede ecuaţia învingătoarei şi dupa 24 de minute conduceau deja cu 2-0, goluri semnate de Brozovic şi Sensi. Un alt debutant, belgianul Romelu Lukaku, a înscris şi el pentru 3-0 după fix o oră de joc.

Benzar a fost introdus de Fabio Liverani în minutul 72 şi a fost spectator la cel mai frumos gol al partidei, cel reuşit de Candreva – şut superb la vinclu expediat de la aproximativ 30 de metri. S-a terminat 4-0, iar Inter este primul lider al campionatului după prima etapă.

Pentru nerazzurri urmează deplasarea la Cagliari, în timp ce pentru Lecce urmează meciul cu Hellas Verona, pe teren propriu.