Romario Benzar a debutat pentru Lecce în Serie A. Echipa sa a pierdut însă la scor pe terenul lui Inter

Romario Benzar
27 august 2019, 12:40

Cu un nou antrenor în persoana lui Antonie Conte, fostă legendă a lui Juventus, milanezii au rezolvat repede ecuaţia învingătoarei şi dupa 24 de minute conduceau deja cu 2-0, goluri semnate de Brozovic şi Sensi. Un alt debutant, belgianul Romelu Lukaku, a înscris şi el pentru 3-0 după fix o oră de joc.

Benzar a fost introdus de Fabio Liverani în minutul 72 şi a fost spectator la cel mai frumos gol al partidei, cel reuşit de Candreva – şut superb la vinclu expediat de la aproximativ 30 de metri. S-a terminat 4-0, iar Inter este primul lider al campionatului după prima etapă.

Pentru nerazzurri urmează deplasarea la Cagliari, în timp ce pentru Lecce urmează meciul cu Hellas Verona, pe teren propriu.