Siteul tvr.ro foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptarea politicii de utilizare a cookies. Afla mai multe accesand Politica de cookies Vezi și Politica de Confidenţialitate care face referire la modul în care colectăm, folosim şi partajăm datele dumneavoastră pentru a va oferi serviciile TVR precum şi modul în care folosim platformele sociale.

Programul din 7 august al sportivilor români la Rio 2016

Competiţiile de la tenis de masă deschid ziua a doua a sportivilor români la Jocurile Olimpice, fiind urmate de gimnastică artistică, canotaj, judo, tenis şi înot.

04 August 2016, 18:42 (actualizat 07 August 2016, 16:34) |
Delegaţia României la Rio
Delegaţia României la Rio
Delegaţia României la Rio
Cătălina Ponor

România este reprezentată la Rio de 97 de sportivi şi 7 rezerve, la 15 discipline, cele mai mari loturi fiind cele de la atletism (23 sportivi) şi canotaj (18).

*Program afişat potrivit orei României

Cătălina Ponor concurează în 7 august la individual compus - calificări - de la ora 17:30.

În concursul de tenis de masă participă:

Daniela Dodean Monteiro - de la ora 15:00 - simplu, tur 2

Elizabeta Samara - de la ora 15:00 - simplu, tur 2

Adrian Crişan - de la ora 16:00 - simplu, tur 2

Ovidiu Ionescu - de la ora 16:00 - simplu, tur 2

Programul turului 3:

Daniela Dodean Monteiro - de la ora 00:00 - simplu

Elizabeta Samara - de la ora 00:00 - simplu

Adrian Crişan - de la ora 02:00 - simplu

Ovidiu Ionescu - de la ora 02:00 - simplu

***

Canotaj masculin - două rame, recalificare: Cristian Pârghie şi George Palmariu - de la ora 15:30.

Canotaj feminin - două rame, calificare: Laura Oprea şi Lavinia Târlea - de la ora 16:10

Canotaj feminin - dublu rame cu cârmaci: Ionela Lehaci şi Geanina Beleagă - de la ora 16:40

Canotaj masculin - patru rame: Constantin Adam, Marius Cozmiuc, Toader Gontaru şi Vlad Aicoboae - de la ora 18:00

***

Judo: Andreea Chițu participă la proba de calificări, categoria 52 kg, de la ora 16:00, iar de la ora 21:30 încep recalificările şi finale.

***

Înotătorul Robert Glinţă luptă pentru o calificare în sefimifinale şi susţine că este posibil să ajungă şi în finala probei de 100 de metri spate.

Înot serii - proba 100 de metri spate - participă Robert Glință, de la ora 20:14, iar de la ora 05:06 se dă startul semifinalei.

Înot serii - proba 4×100m liber - participă Alin Coste, Daniel Macovei, Radu Marius, Norbert Trandafir, de la ora 05:06. Finala are loc la ora 05:42.

ŞTIRILE ZILEI
CELE MAI NOI DIN ACTUALITATE
 
StirileTVR.RO PE FACEBOOK
 
  AZI MAINE
BUCURESTI 9°C 12°C
IASI 9°C 15°C
CLUJ 6°C 7°C
CONSTANTA 6°C 10°C
CRAIOVA 9°C 12°C
BRASOV 5°C 7°C
Vezi toate informatiile meteo
CURS BNR - 16 Februarie 2019, 03:57
 
INDICI BVB
 
INDICE BET
Data: 15-02-2019
Deschidere: 7642.1
Maxim: 7708.75
Mimim: 7637.46
Variatie: 0.2%
TLV
1.84
1.19%
SNN
9.33
3.66%
SNP
0.35
0.43%
TEL
22.15
1.58%
FP
0.87
3.53%
BRD
11.60
1.54%
SNG
31.20
0.95%
TGN
336.50
1.97%
EL
10.70
0.19%
SIF5
2.06
2.15%
ARHIVĂ ȘTIRI