Siteul tvr.ro foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptarea politicii de utilizare a cookies. Afla mai multe accesand POLITICA COOKIES
CM 2014

Tabloul complet al Campionatului Mondial din Brazilia

Partida de deschidere a Campionatului Mondial din Brazilia a avut loc în data de 12 iunie, de la ora 23:00, ora României, și a opus țara gazdă și Croația, iar ultimul meci va fi finala, din 13 iulie, la Rio de Janeiro.

04 Mai 2014, 16:27 (actualizat 14 Iulie 2014, 01:00) |
Brazuca, mingea oficială a CM de fotbal / FOTO: Adidas
Brazuca, mingea oficială a CM de fotbal
Grupele de la CM 2014
grupa a
grupa b
grupa c
grupa d
grupa e
grupa f
grupa g
grupa h

FINALA MARE

13 iulie, ora 22:00, TVR 1, TVR HD, la Rio de Janeiro: Germania - Argentina: 1 -0, după prelungiri

FINALA MICĂ

12 iulie, 23:00, TVR 1, TVR HD, la Brasilia: Brazilia - Olanda: 0 - 3

SEMIFINALE

8 iulie, 23:00, TVR 1, TVR HD, la Belo Horizonte: Brazilia - Germania: 1 - 7

9 iulie, 23:00, TVR 1, TVR HD, la São Paulo: Olanda - Argentina: 0-0, 2-4 după penalty-uri

SFERTURILE DE FINALĂ


Partida 57 / 4 iulie, 23:00, TVR 1, TVR HD, la Fortaleza: Brazilia - Columbia: 2 - 1

Partida 58 / 4 iulie, 19:00, TVR 1, TVR HD, la Rio de Janeiro: Franța - Germania: 0 - 1

Partida 59 / 5 iulie, 23:00, TVR 1, TVR HD, la Salvador: Olanda - Costa Rica: 0-0, 4-3, după loviturile de departajare

Partida 60 / 5 iulie, 19:00, TVR 1, TVR HD, la Brasilia: Argentina - Belgia: 1 - 0

 

OPTIMILE DE FINALĂ


Partida 49 / 28 iunie, 19:00, TVR 1, TVR HD, la Belo Horizonte: Brazilia - Chile: 1-1, 3-2 după 11 m

Partida 50 / 28 iunie, 23:00, TVR 1, TVR HD, la Rio de Janeiro: Columbia - Uruguay: 2 - 0

Partida 51 / 29 iunie, 19:00, TVR 1, TVR HD, la Fortaleza: Olanda - Mexic: 2-1, după prelungiri

Partida 52 / 29 iunie, 23:00, TVR 1, TVR HD, la Recife: Costa Rica - Grecia: 1-1, 5-3 după penalty-uri

Partida 53 / 30 iunie, 19:00, TVR 1, TVR HD, la Brasilia: Franța - Nigeria: 2 - 0

Partida 54 / 30 iunie, 23:00, TVR 1, TVR HD, la Porto Alegre: Germania - Algeria: 2 - 1, după prelungiri

Partida 55 / 1 iulie, 19:00, TVR 1, TVR HD, la São Paulo: Argentina - Elveția: 1 - 0, după prelungiri

Partida 56 / 1 iulie, 23:00, TVR 1, TVR HD, la Salvador: Belgia - SUA: 2-1, după prelungiri

FAZA GRUPELOR

GRUPA A

12/06, São Paulo, ora 23:00, TVR 1, TVR HD     Brazilia - Croația: 3 - 1
13/06, Natal, ora 19:00, TVR 1, TVR HD     Mexic - Camerun: 1 - 0

17/06, Fortaleza, ora 22:00, TVR 1, TVR HD     Brazilia - Mexic: 0 - 0
18/06, Manaus, ora 01:00, TVR 1, TVR HD     Camerun - Croația: 0 - 4

23/06, Brasilia, ora 23:00, TVR 1, TVR HD     Camerun - Brazilia: 1 - 4
23/06, Recife, ora 23:00, TVR 2     Croația- Mexic: 1 - 3

Clasament final:

1.Brazilia32107-27
2.Mexic32104-17
3.Croaţia31026-63
4.Camerun  
3   


3   
1-9   
0

GRUPA B

13/06, Salvador, ora 22:00, TVR 1, TVR HD     Spania - Olanda: 1 - 5
13/06, Cuiaba, ora 01:00, TVR 1, TVR HD     Chile - Australia: 3 - 1

18/06, Porto Alegre, ora 19:00, TVR 1, TVR HD     Australia - Olanda: 2 - 3
18/06, Rio de Janeiro, ora 22:00, TVR 1, TVR HD     Spania - Chile: 0 - 2

23/06, São Paulo, ora 19:00, TVR 2     Olanda - Chile: 2 - 0
23/06, Curitaba, ora 19:00, TVR 1, TVR HD     Australia - Spania: 0 - 3

Clasament final:

1.Olanda330010-39
2.Chile32015-36
3.Spania31024-73
4.Australia   
3  


3   
3-9      
0

GRUPA C

14/06, Belo Horizonte, ora 19:00, TVR 1, TVR HD     Columbia - Grecia: 3 - 0
15/06, Recife, ora 04:00, TVR 1, TVR HD     Coasta de Fildeș - Japonia: 2 - 1

19/06, Brasilia, ora 19:00, TVR 1, TVR HD     Columbia - Coasta de Fildeș: 2 - 1
20/06, Natal, ora 01:00, TVR 1, TVR HD     Japonia - Grecia: 0 - 0

24/06, Cuiaba, ora 23:00, TVR 2      Japonia - Columbia: 1 - 4
24/06, Fortaleza, ora 23:00, TVR 1, TVR HD     Grecia - Coasta de Fildeș: 2 - 1

Clasamentul final:

1.Columbia33009-29
2.Grecia31112-44
3.Coasta de Fildeş  
3   


2   
4-5    
3
4.Japonia30122-61

GRUPA D

14/06, Fortaleza, ora 22:00, TVR 1, TVR HD     Uruguay - Costa Rica: 1 - 3
15/06, Manaus, ora 01:00, TVR 1, TVR HD     Anglia - Italia: 1 - 2

19/06, São Paulo, ora 22:00, TVR 1, TVR HD     Uruguay - Anglia: 2 - 1
20/06, Recife, ora 19:00, TVR 1, TVR HD     Italia - Costa Rica: 0 - 1

24/06, Natal, ora 19:00, TVR 1, TVR HD     Italia - Uruguay: 0 - 1
24/06, Belo Horizonte, ora 19:00, TVR 2     Costa Rica - Anglia: 0 - 0

Clasamentul final:

1.Costa Rica   
3   


0  
4-1   
7
2.Uruguay32014-46
3.Italia31022-33
4.Anglia30122-41

GRUPA E

15/06, Brasilia, ora 19:00, TVR 1, TVR HD     Elveția - Ecuador: 2 - 1
15/06, Porto Alegre, ora 22:00, TVR 1, TVR HD     Franța - Honduras: 3 - 0

20/06, Salvador, ora 22:00, TVR 1, TVR HD     Elveția - Franța: 2 - 5
21/06, Curitaba, ora 01:00, TVR 1, TVR HD     Honduras - Ecuador: 1 - 2

25/06, Manaus, ora 23:00, TVR 2     Honduras - Elveția: 0 - 3
25/06, Rio de Janeiro, ora 23:00, TVR 1, TVR HD     Ecuador - Franța: 0 - 0

Clasamentul final:

1.Franţa32108-27
2.Elveţia32017-66
3.Ecuador31113-34
4.Honduras   
3   


3   
1-8     
0

GRUPA F

16/06, Rio de Janeiro, ora 01:00, TVR 1, TVR HD     Argentina - Bosnia & Herțegovina: 2 -1
16/06, Curitaba, ora 22:00, TVR 1, TVR HD     Iran - Nigeria: 0 - 0

21/06, Belo Horizonte, ora 19:00, TVR 1, TVR HD     Argentina - Iran: 1 - 0
22/06, Cuiaba, ora 01:00, TVR 1, TVR HD     Nigeria - Bosnia & Herțegovina: 1 - 0

25/06, Porto Alegre, ora 19:00, TVR 1     Nigeria - Argentina: 2 - 3
25/06, Salvador, ora 19:00, TVR 2     Bosnia & Herțegovina - Iran: 3 - 1

Clasamentul final:

1.Argentina33006-39
2.Nigeria31113-34
3.Bosnia&Herțegovina  
3   


2  
4-4   
3
4.Iran30121-41

GRUPA G

16/06, Salvador, ora 19:00, TVR 1, TVR HD     Germania - Portugalia: 4 - 0
17/06, Natal, ora 01:00, TVR 1, TVR HD     Ghana - SUA: 1 - 2

21/06, Fortaleza, ora 22:00, TVR 1, TVR HD     Germania - Ghana: 2 - 2
22/06, Manaus, ora 01:00, TVR 1, TVR HD     SUA - Portugalia: 2 - 2

26/06, Recife, ora 19:00, TVR 2     SUA - Germania: 0 - 1
26/06, Brasilia, ora 19:00, TVR 1, TVR HD     Portugalia - Ghana: 2 - 1

Clasamentul final:

1.Germania32107-27
2.SUA31114-44
3.Portugalia   
3   


1   
4-7    
4
4.Ghana30124-61

GRUPA H

17/06, Belo Horizonte, ora 19:00, TVR 1, TVR HD     Belgia - Algeria: 2 - 1
18/06, Cuiaba, ora 01:00, TVR 1, TVR HD     Rusia - Coreea de Sud: 1 - 1

22/06, Rio de Janeiro, ora 19:00, TVR 1, TVR HD     Belgia - Rusia: 1 - 0
22/06, Porto Alegre, ora 22:00, TVR 1, TVR HD     Coreea de Sud - Algeria: 2 - 4

26/06, São Paulo, ora 23:00, TVR 1, TVR HD     Coreea de Sud - Belgia: 0 - 1
26/06, Curitaba, ora 23:00, TVR 2     Algeria - Rusia: 1 - 1

Clasamentul final:

1.Belgia33004-19
2.Algeria31116-54
3.Rusia30212-32
4.Coreea de Sud 
3   


2  
3-6    
1

(w380) Grupele de









Articole pe aceeaşi temă
 
 
ŞTIRILE ZILEI
StirileTVR.RO PE FACEBOOK