Vizita supriză a Prințului Charles la Sibiu. Alteța sa și-a dorit de mult să vadă orașul de pe Cibin, iar astăzi a avut ocazia să asiste și la un spectacol deosebit, în incinta Muzeului de Istorie. Mare iubitor de artă, dar și susținător al țării noastre, Prințul Charles a decis ca anul acesta să patroneze Festivalul de Teatru de la Sibiu, ajuns la a 25-a ediție.
Prințul Charles a asistat la repetițiile unui spectacol care va avea premiera în această toamnă.
Protagoniștii spectacolului, studenți ai Factultății de Arte Dramatice din Sibiu au fost felicitați personal de alteța sa.
Prințul Charles va patrona Festivalul Internațional de Teatru de la Sibiu, din acest an, alături de preşedintele României.
Iubitorii de teatru așteaptă cu nerăbdare primul gong.
Cu un buget impresionant, ediția de anul acesta a festivalului se anunță incendiară. Cu 3 zile înainte, pentru peste 50 de spectacole, biletele au fost deja epuizate.