LIGA 1

Primul gol la primul meci pentru Florin Costea în tricoul Severinului

Concordia Chiajna și CS Turnu Severin au terminat la egalitate, scor 1-1(1-0), partidă contând pentru etapa a XX-a a Ligii 1, prima rundă disputată în 2013.

23 Februarie 2013, 17:27 |
Florin Costea a debutat cu gol la CS Severin

Gazdele au deschis scorul prin Ispir în minutul 18, din penalti, dar oltenii au egalat prin Florin Costea, în minutul 58, tot din lovitură de pedeapsă.

Mehedințenii au evoluat în inferioritate numerică din minutul 18, Velcovici fiind eliminat după două cartonașe galbene. Echipa lui Jerry Gane a încheiat meciul în 9 jucători, Roman fiind și el eliminat în prelungirile partidei.

Concordia Chiajna: Cobrea - Belu, Bucurică, Leca, Bambara - Paraschiv (D. Stan '78), Ispir - Popovici, Zuluf (Coşereanu '72), Serediuc (Ibric '59) - Welington. Antrenor: Ilie Stan.

CS Turnu Severin: Panagopoulos - Dănănae, Durimel, Tătaru, Velcovici - Poiană (Roman '75), Olah, D. Stoica, Vranjkovici - Fl. Costea (Hasanovici '90+1), Tole. Antrenor: Ionel Gane.

Cartonaşe galbene: Bambara 57 / Velcovici '15, '18, Vranjkovici '65, Roman '85, '90+3

Cartonaşe roşii: Velcovici '18, Roman '90+3

Arbitri: Cristian Balaj (central) - Florin Eduard Ungureanu, Iulian Radu (asistenţi) - George Rădulescu (rezervă)