Primul elicopter Black Hawk pentru intervenții în situații de urgență, livrat la începutul lui noiembrie. MAI a cumpărat 7 aparate. Cele pentru misiuni de căutare-salvare pot fi folosite și la stingerea incendiilor de pădure

Ministerul de Interne va primi primul elicopter Black Hawk la începutul lunii noiembrie. Potrivit șefului DSU, toate cele 7 aparate pentru situații de urgență și pentru poliție vor veni până sfârșitul anului. Aparatele au fost produse la uzina Lockheed Martin din Polonia, au fost cumpărate cu bani europeni și au costat peste 170 de milioane de euro.

24 Septembrie 2023, 19:28 (actualizat 24 Septembrie 2023, 19:30) Știrile TVR |
Trimite un comentariu
25 Septembrie 2023, 09:54
roman
|
(0)
la fel ca orice alt produs al capitalismului, au fost creatte pe principiul: conservarea resurselor primare si utilizarea pe cat posibil a resurselor secundare. asteapta-te la un cacat care costa mult si se strica usor.

1


sau conectează-te prin Facebook

Televiziunea Română respectă noile norme impuse de Uniunea Europeană cu privire la protejarea datelor. Postarea unui comentariu la articolele de pe site-urile TVR presupune declararea numelui si email-ului dumneavoastră. Aceste date au ca scop strict identificarea sursei comentariului. Ele nu vor fi procesate sau transmise unor terţi în alt scop decât cel declarat. Vezi şi "Politica de Confidenţialitate" care descrie modul în care colectăm, folosim şi partajăm informaţiile dumneavoastră pentru a vă oferi serviciile online TVR şi modul în care colaborăm cu platforme sociale.
ŞTIRILE ZILEI
CELE MAI NOI DIN CRAWL
 
StirileTVR.RO PE FACEBOOK
 
  AZI MAINE
BUCURESTI 2°C 4°C
IASI 1°C 2°C
CLUJ 3°C 3°C
CONSTANTA 6°C 4°C
CRAIOVA 3°C 5°C
BRASOV 3°C 2°C
Vezi toate informatiile meteo
TVR +
Canalul TVR YouTube
ARHIVĂ ȘTIRI