Premierul Florin Cîțu se va vaccina public sâmbătă, 16 ianuarie, la ora 12:00, la Spitalul ”Dr. Carol Davila”

Premierul Florin Cîțu se va vaccina public împotriva COVID-19 sâmbătă, 16 ianuarie, la ora 12:00, la Spitalul Universitar de Urgență Militar ”Dr. Carol Davila”, în etapa a doua a campaniei de vaccinare.

14 Ianuarie 2021, 18:27 (actualizat 14 Ianuarie 2021, 18:40) Știrile TVR |
Florin Cîțu, premierul României

După vaccinare, prim-ministrul Florin Cîțu va susține o declarație de presă în curtea spitalului, la care vor avea acces jurnaliștii acreditați.

La momentul vaccinării vor avea acces doar cameramanul și fotograful oficial, precum și cameramanul TVR.

Evenimentul va fi transmis live pe contul oficial de Facebook al Guvernului, iar semnalul poate fi preluat de televiziuni și de la TVR.

Vineri, 15 ianuarie, începe etapa a doua a campaniei de vaccinare în România, în care sunt incluse persoanele de peste 65 de ani și cele cu boli cronice, dar și personalul din instituții considerate a fi în prima linie.

Președintele Klaus Iohannis a anunțat că se va vaccina public vineri, 15 ianuarie, la debutul celei de-a doua etape de vaccinare.

Articole pe aceeaşi temă
 
ŞTIRILE ZILEI
CELE MAI NOI DIN CORONAVIRUS
 
StirileTVR.RO PE FACEBOOK
 
  AZI MAINE
BUCURESTI 28°C 26°C
IASI 26°C 23°C
CLUJ 23°C 22°C
CONSTANTA 24°C 23°C
CRAIOVA 26°C 24°C
BRASOV 23°C 20°C
Vezi toate informatiile meteo
TVR +
Canalul TVR YouTube
ARHIVĂ ȘTIRI