Siteul tvr.ro foloseste cookies. Continuarea navigarii pe acest site se considera acceptarea politicii de utilizare a cookies. Afla mai multe accesand POLITICA COOKIES
DECLARAȚIE INTEGRALĂ

Președintele Klaus Iohannis: Am decis să dau PSD-ului încă o șansă și să desemnez persoana propusă de PSD, pe doamna Dăncilă

Președintele Klaus Iohannis a vrut să pună punct rapid noii crize politice și a acceptat s-o desemneze pentru funcția de prim-ministru pe Viorica Dăncilă, varianta propusă de coaliția PSD-ALDE. Pentru a-și începe oficial mandatul, Dăncilă trebuie să fie validată și de Parlament. Nu sunt însă motive ca social democrații să aibă emoții legate de acest vot.

17 Ianuarie 2018, 16:39 (actualizat 18 Ianuarie 2018, 00:09) |
Trimite un comentariu
18 Ianuarie 2018, 15:45
@replica
|
(0)
Esti de serviciu?De unde-ai tras concluzia ca-s"politruc"?Bluji ai,jaca di pele ai,minte ce-ti mai trebuie?Aici nu-i vorba de tudose sau cite luni a rezistat el.Aici e vorba de unu'care se face ca face pe presedintele unei tari.despre asta e vorba.Enumera macar o realizare concreta a toarashului ghinion?Poti?

18 Ianuarie 2018, 15:11
Ete fleosc
|
(0)
4 comentarii si 3 timpiti.Sinteti votantii toarashului ciolhanis?Sau sinteti platiti sa sugerati ce el insusi nu e in stare sa articuleze/Chiar credeti in ce spuneti?Josnicia nu are limite si nici sfirsit.Acest individ,ciolhanis,este inapt pt functia de presedinte.Nu l-am votat si nu am de gind sa-l votez vreodata pe el sau altii asemenea lui.Ce a facut de cind e presedinte.CONCRET,voi astia 3,daca sinteti 3 comentatori diferiti ca aici orice e posibil,deci voi astia 3 destepti,enumerati concret ce a facut toarashu ghinion de cind e presedinte.In afara de vacante si iesiri pe munte,ce a facut pt tara?Sinteti in stare sa enumerati?

18 Ianuarie 2018, 15:25
replica
(0)
stai linistit politrucule, si de Tudose s-a ris la inceput si uite ca a rezistat luni de zile, in ciuda ta si a celor ca tine, habar nu ai ce vorbesti

18 Ianuarie 2018, 14:55
Ete fleosc
|
(0)
4 comentarii si 3 timpiti.Sinteti votantii toarashului ciolhanis?Sau sinteti platiti sa sugerati ce el insusi nu e in stare sa articuleze/Chiar credeti in ce spuneti?Josnicia nu are limite si nici sfirsit.Acest individ,ciolhanis,este inapt pt functia de presedinte.Nu l-am votat si nu am de gind sa-l votez vreodata pe el sau altii asemenea lui.Ce a facut de cind e presedinte.CONCRET,voi astia 3,daca sinteti 3 comentatori diferiti ca aici orice e posibil,deci voi astia 3 destepti,enumerati concret ce a facut toarashu ghinion de cind e presedinte.In afara de vacante si iesiri pe munte,ce a facut pt tara?Sinteti in stare sa enumerati?

18 Ianuarie 2018, 10:04
Alex
|
(+1)
Dece este de vină Președintele că cetățenii votează cu PSD-ul? Oamenii doresc să fie conduși de comuniști, nu de Rege, Ion Rațiu, Doina Cornea etc.

18 Ianuarie 2018, 09:13
Alexandru Constata
|
(-1)
In sfarsit o decizie in conformitate cu normele democratiei,nu inteleapta ca nu are,in schimb a inteles ca nu are alta solutie constitutionala. PSD-ALDE nu mai are cale de intoarcere si deci TREBUE sa se mobilizeze sa guverneze nu sa lase aceasta activitate numai in sarcina unui singur om care poate avea si probleme de adaptare la o sarcina deosebit de grea si delicata.SUCCES.

18 Ianuarie 2018, 02:24
@ciolhanis
|
(-1)
Bai.lasati jocurile de culise.Sinteti in functii sa protejati tara asta si sa o scoateti din r.a.h.a.t.Ai acceptat in functie o OAFA de provincie.Nu aveti minte deloc,nici unul dintre astia care suferiti de boala puterii de 28 de ani.RUSINE TICALOSI perversi.

18 Ianuarie 2018, 02:08
@ciolhanis
|
(-1)
Bai.lasati jocurile de culise.Sinteti in functii sa protejati tara asta si sa o scoateti din r.a.h.a.t.Ai acceptat in functie o OAFA de provincie.Nu aveti minte deloc,nici unul dintre astia care suferiti de boala puterii de 28 de ani.RUSINE TICALOSI perversi.

17 Ianuarie 2018, 19:22
Pokereala
|
(+1)
joaca tare Klaus
stie ca paparuda penibila nu are cum rezista in fruntea guvernului si se vor declansa noi alegeri

1


sau conectează-te prin Facebook
Televiziunea Română respectă noile norme impuse de Uniunea Europeană cu privire la protejarea datelor. Postarea unui comentariu la articolele de pe site-urile TVR presupune declararea numelui si email-ului dumneavoastră. Aceste date au ca scop strict identificarea sursei comentariului. Ele nu vor fi procesate sau transmise unor terţi în alt scop decât cel declarat. În curând va fi publicata "Politica de Confidenţialitate" care descrie modul în care colectăm, folosim şi partajăm informaţiile dumneavoastră pentru a vă oferi serviciile online TVR şi modul în care colaborăm cu platforme sociale.
ŞTIRILE ZILEI
CELE MAI NOI DIN ACTUALITATE
 
StirileTVR.RO PE FACEBOOK
 
  AZI MAINE
BUCURESTI 28°C 30°C
IASI 28°C 29°C
CLUJ 27°C 28°C
CONSTANTA 24°C 25°C
CRAIOVA 27°C 27°C
BRASOV 26°C 26°C
Vezi toate informatiile meteo
CURS BNR - 23 Mai 2018, 10:10
 
INDICI BVB
 
INDICE BET
Data: 23-05-2018
Deschidere: 8429.08
Maxim: 8444.99
Mimim: 8422.43
Variatie: 0.04%
TLV
2.41
0%
SNN
8.31
0%
STK
49.00
0.41%
TGN
382.50
0.13%
SNP
0.34
0.58%
SIF5
2.00
0.5%
COTE
97.00
1.04%
BRD
13.44
0.6%
TBM
0.24
3.45%
EL
10.50
0%
ARHIVĂ ȘTIRI