Portugalia, eliminată de la Campionatul Mondial după 1-2 cu Uruguay! Cavani, omul meciului. După Messi, și Ronaldo pleacă acasă

Campioana Europei se vede eliminată de la Campionatul Mondial încă din faza optimilor, după ce a fost învinsă de Uruguay cu 2-1. Portugalia are astfel soarta vicecampioanei mondiale, Argentina, eliminată de Franța, cu care sud-americanii se întâlnesc în sferturi. Uruguay - Portugalia a avut loc pe stadionul Fișt din Soci și a fost în direct la TVR1 și TVR HD.

30 Iunie 2018, 20:23 (actualizat 01 Iulie 2018, 15:02) |
Gol Uruguay min 62
 |  GALERIE FOTO

Uruguaienii au deschis scorul în minutul 7 prin Edinson Cavani. Conduși cu 1-0, portughezii au egalat abia în repriza a doua, în minutul 55, prin Pepe, însă câteva minute mai târziu sud-americanii au revenit în avantaj prin dubla lui Cavani.

(w620) Uruguay me

După ce campioana mondială, Germania, a fost eliminată în grupe, azi a venit rândul vicecampioanei mondiale, Argentina, și campioanei europene, Portugalia, să plece acasă.

(w620) Ronaldo

În sferturi, Uruguay va juca împotriva Franței, care a eliminat Argentina.

(w620) Suarez

Min 90+4. Cartonaș galben pentru Ronaldo.

Min 70. Ocazie uriașă pentru Portugalia.

Min 62. GOOOL Uruguay, înscris tot de Cavani și sud-americanii revin în avantaj! Uruguay-Portugalia  2-1.

Min. 55 GOOL Portugalia, care egalează prin Pepe!

Min 14. Ocazie Uruguay. Luis Suarez scapă în careul portughez, dar este blocat de apărarea adversă.

Min 7. GOOOL Uruguay, înscris de Cavani!

Min 6. Ocazie pentru Portugalia! Primul șut pe poartă, trimis de Ronaldo, balonul ajunge la Muslera