Play-off Liga 1: ASA Tîrgu Mureş - Pandurii Târgu Jiu 0-2

Faulturi dure, eliminări şi mai mulţi nervi decât fotbal!

08 Martie 2016, 07:42 (actualizat 08 Martie 2016, 08:18) |
Liga 1

Fotbalul a fost în planul secund la Tîrgu Mureş unde patru jucători de la ASA au fost eliminaţi pentru durităţi de către arbitrul Sebastian Colţescu.

Primul care a văzut cartonaşul roşu a fost atacantul George Ţucudean, în minutul 31. Totul a pornit de la faultul fundaşului Pandurilor Vasco Fernandes care l-a lovit cu cotul în ureche pe Ţucudean care a replicat imediat, a văzut al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat.

A urmat golul lui Nikola Vasiljevic prin care Pandurii au trecut în avantaj, minutul 49, apoi centralul Colţescu a revenit, în minutul 65, asupra deciziei de a-i arăta doar galben lui Marius Constantin pentru un fault asupra lui Unguruşan şi a scos cartonaşul roşu pentru fundaşul de la ASA.

Hora a făcut 2-0 pentru Pandurii din penalty, iar până la final Voiculeţ şi Ramiro Costa au fost şi ei eliminaţi de arbitrul Sebastian Colţescu, tot pentru durităţi.

Arbitrul Colţescu a mai acordat 12 cartonaşe galbene: Pîrvulescu, Stăncioiu, Mutu, Gonzalez, Matei, Ramiro Costa, M. Constantin, Buş şi Gorobsov de la ASA, respectiv Vasco, Săpunaru şi Ropotan de la Pandurii.

Cel mai tensionat joc din acest sezon, ASA Tîrgu Mureş - Pandurii Târgu Jiu s-a terminat 0-2