Play-off Liga 1: ASA Târgu Mureș - Dinamo 0-0

Dinamo n-a mai pierdut în Liga 1 de 12 etape!

15 Martie 2016, 10:41 (actualizat 15 Martie 2016, 11:37) |
Liga 1

Dinamo n-a avut parte de prea mult noroc la Tîrgu Mureș pentru că bara s-a opus de două ori golului. De fiecare dată Dorin Rotariu a fost ghinionistul el ratând deschiderea scorului în minutele 45 și 85.

Nici cei de la ASA nu au avut mai multă șansă la primul meci al lui George Ciorceri ca principal. Laurenţiu Buş în ultimele minute ale partidei a "țintit" și el bara și ASA - Dinamo s-a terminat 0-0.

ASA Tîrgu Mureș a terminat din nou partida în inferioritate numerică, după ce Gorobsov a fost eliminat în minutul 79 pentru o intrare brutală la Ekeng.

Mircea Rednic - antrenor Dinamo: "Trei puncte contează foarte mult. De asta sunt nemulţumit pentru că din două meciuri, chiar dacă am jucat cu Steaua şi un meci în deplasare, două puncte sunt puţine. Nu ştiu dacă meritam mai mult, poate în meciul cu Steaua... Eu zic că aici e un scor echitabil. E al doilea meci, suntem la trei puncte de primul loc, avem două meciuri acasă cu Pandurii şi cu Astra şi sper să le câştigăm, sunt trei puncte între noi şi primul loc.''

George Ciorceri - antrenor ASA Tg. Mureș: "Astăzi, în afara de gol am cam avut de toate. În general am fost mulţumit de toată echipa, cum a jucat, cum s-a antrenat şi cred că prima repriză superioritatea a fost a noastră, iar repriza a doua a fost a celor de la Dinamo."