CUPA ROMÂNIEI

Oţelul Galaţi s-a calificat uşor în sferturile de finală ale Cupei României: 3-0 cu CF Brăila

Oţelul Galaţi a depăşit fără nicio emoţie faza optimilor de finală ale Cupei României, după ce a dispus joi, pe teren propriu, de divizionara a doua CF Brăila, cu scorul de 3-0.

Golurile au fost marcate de Liviu Băjenaru ('24, '62) şi Didi ('88).

01 Noiembrie 2012, 20:53 (actualizat 01 Noiembrie 2012, 23:48) |
Liviu Băjenaru, cel mai bun jucător al meciului Oţelul - CF Brăila

Oţelul Galaţi este a şaptea echipă care a acces în sferturile de finală ale Cupei României, în urma victoriei de joi, scor 3-0, contra divizionarei secunde CF Brăila.

Liviu Băjenaru a izbutit primele goluri pentru campioana din urmă cu două sezoane, în minutele 24 şi 62, în timp ce Didi a punctat în minutul 88. Acesta este prima reuşită a sezonului pentru brazilianul de 30 de ani.

Oţelul Galaţi: Brăneţ - Râpă, Sârghi, Perendija, Murgoci - Filip, Neagu (Giurgiu '46) - Iorga, Viglianti (Didi '77), Băjenaru - Pena (Paraschiv '55). Antrenor: Viorel Tănase.

CF Brăila: Leu - Spiridon, Ignat, Ivan, D. Sânmărtean - Bosoi, Ndigwe, Ochia, Prodan (Pungă '46) - Ciocâlteu (B. Rusu '58), Bălţoi (Puşcaşu '67). Antrenor: Alin Pânzaru.

CF Brăila a acces în optimile de finală ale Cupei României, după ce a eliminat-o pe Viitorul Constanţa cu scorul de 7-6, după executarea penalty-urilor de departajare.