Mihaela Buzărnescu, victorii la simplu și la dublu la turneul de la Praga. Raluca Olaru este în semifinale la dublu, la Rabat

2 mai 2018, 22:10

Mihaela Buzărnescu a reușit să treacă în două seturi de Antonia Lottner. Românca a câștigat ușor primul set, 6-0, și a avut probleme în setul secund, când a fost condusă și a salvat trei mingi de set, însă s-a impus în tie-break cu 9-7.

Calificată în sferturi la Praga în proba de simplu, Mihaela Buzărnescu și colega sa Marozava au ajuns în semifinale la dublu, după victoria în fața perechii Krawczyk/Olmos, 6-3, 4-6, 10-8.

Tot la Praga, Gabriela Ruse a cedat în fața chinezoaicei Shuai Zhang, cu 4-6, 4-6.

În turneul de la Rabat, Raluca Olaru s-a calificat în semifinalele probei de dublu, alături de Anna Blinkova, după un meci lung împotriva perechii Jurak/Moore, 7-5, 6-7, 13-11.