Mihaela Buzărnescu, victorii la simplu și la dublu la turneul de la Praga. Raluca Olaru este în semifinale la dublu, la Rabat

Mihaela Buzărnescu merge mai departe la Praga, după două victorii în aceeași zi - atât la dublu, cât și la simplu. La Rabat, Raluca Olaru va juca semifinale în proba de dublu.

02 Mai 2018, 22:10 (actualizat 02 Mai 2018, 22:13) |
Mihaela Buzărnescu a obținut două victorii la turneul WTA de la Praga

Mihaela Buzărnescu a reușit să treacă în două seturi de Antonia Lottner. Românca a câștigat ușor primul set, 6-0, și a avut probleme în setul secund, când a fost condusă și a salvat trei mingi de set, însă s-a impus în tie-break cu 9-7.

Calificată în sferturi la Praga în proba de simplu, Mihaela Buzărnescu și colega sa Marozava au ajuns în semifinale la dublu, după victoria în fața perechii Krawczyk/Olmos, 6-3, 4-6, 10-8.

Tot la Praga, Gabriela Ruse a cedat în fața chinezoaicei Shuai Zhang, cu 4-6, 4-6.

În turneul de la Rabat, Raluca Olaru s-a calificat în semifinalele probei de dublu, alături de Anna Blinkova, după un meci lung împotriva perechii Jurak/Moore, 7-5, 6-7, 13-11.