FOTBAL

Liga I: FC Braşov - CS Turnu Severin 2-1, Ceahlăul - CFR Cluj 2-2

FC Braşov a înscris la începutul şi la finalul meciului cu CS Turnu Severin, reuşind să obţină prima victorie a sezonului. Campioana CFR Cluj a obţinut un rezultat de egalitate la Piatra Neamţ, 2-2 cu Ceahlăul.

27 Iulie 2012, 21:54 (actualizat 27 Iulie 2012, 23:42) |
Liga 1

FC Braşov a învins nou-promovata CS Turnu Severin cu scorul de 2-1 (0-0), vineri seara, pe teren propriu, în primul meci din etapa a doua a Ligii I de fotbal, transmite Agerpres.

FC Braşov a deschis scorul prin Mugurel Buga, aflat la al treilea gol în acest sezon, în minutul 2. Oaspeţii au egalat după pauză, prin Joel Thomas (58). Braşovenii au obţinut victoria în finalul meciului, graţie golului marcat de Iulian Popa (83).

Echipa gazdă a avut o bară, prin Attila Hadnagy (33).

FC Braşov - CS Turnu Severin 2-1 (1-0)

Au marcat: Mugurel Buga (2), Iulian Popa (83), respectiv Joel Thomas (58).

CFR Cluj a reuşit doar un rezultat de egalitate la Piatra Neamţ, 2-2 cu Ceahlăul. Kapetanos a deschis scorul în minutul 20 pentru oaspeţi, dar Ichim a egalat pentru Ceahlăul după doar opt minute.

Gazdele au trecut în avantaj în minutul 66 graţie golului înscris de Tolimir, dar campionii de la CFR au egalat în minutul 76 prin Vasile Maftei.

Ceahlăul Piatra Neamţ - CFR Cluj 2-2 (1-1)

Au marcat: Alexandru Ichim (28), Nikola Tolimir (66), respectiv Pantelis Kapetanos (20), Vasile Maftei (77).