LIGA FLORILOR MOL | HC Zalău – RAPID 22 – 28. Eliza Buceschi a fost golgetera partidei

31 martie 2021, 22:43

Zălăuancele au deschis scorul, dar rapidistele au reacționat imediat și au ajuns să conducă și cu 6-1.

De altfel, fetele conduse de Carlos Viver au controlat întreaga repriză, și la pauză a fost 18-11 pentru bucureștence.

Eforturile echipei din Zalău de a se apropia pe tabelă nu au mers, chiar dacă Alexandra Ramona Severin a marcat 10 goluri în meci.

De partea cealaltă, Eliza Buceschi a fost golgetera partidei, înscriind de 15 ori pentru giuleștene și reușind să fructifice toate aruncările de la 7 metri primite – 8 la număr.

Rapid s-a impus cu 28-22 și se află la a treia victorie consecutivă, în timp ce echipa lui Tadici este pe poziția a noua în clasament.