Leipzig – U Craiova 3 -1. Oltenii au înscris în ultima fază a partidei

9 august 2018, 22:12

Anul trecut, cu Milan, oltenilor le-a fost parcă mai ușor.

În Gemania, Leipzig i-a luat tare încă din start și Bruma a ratat o prima ocazie în minutul 6.

Din nou panică în careul Craiovei la incursiunea lui Kampl, 3 minute mai târziu.

Donkor a intervenit decisiv și tot el l-a blocat pe Cunha, scăpat singur spre poartă.

După un corner, Ilsanker a trimis incredibil, singur, în 6 metri.

Inevitabilul s-a produs în minutul 25, când Konate a deschis scorul cu o lovitură de cap imparabilă.

Până la pauză, fără să forțeze, nemții au mai avut o ocazie prin Augustin.

Repriza secundă a început cu două acțiuni promițătoare ale oltenilor: incursiunea lui Baicu în flancul drept  și reluarea ratată a lui Mitriță, excelent lansat de Cicaldau.

Nemții au revenit în atac și, după o ocazie imensă a lui Konate, Cunha a înscris pentru 2-0 în minutul 77.

Poulsen a punctat și el pentru 3-0 și, când nimeni nu se mai aștepta, Craiova a reușit să înscrie prin Martic golul care reaprinde speranțele pentru retur.