KB Sigal Pristina - SCM U Craiova: 72-83 / A treia victorie a oltenilor în Liga Balcanică

Echipa de baschet masculin SCM U Craiova a obținut a treia victorie în Liga Balcanică, în deplasare cu formația KB Sigal Pristina, scor 83-72 (21-16, 16-21, 27-14, 19-21), într-un meci difuzat în direct la TVR 3.

05 Decembrie 2013, 21:07 (actualizat 06 Decembrie 2013, 20:01) |
Victorie pentru SCM Craiova în Liga Balcanică

Marcatorii echipei pregătite de Andjelko Mandic: Le Var Seals (24 p, 3 rec, 3 pd), Mirko Kovaci (17 p, 3 rec, 1 pd), Nemanja Marici (16 p, 4 rec, 6 pd), Reinar Hallik (9 p, 2 rec, 1 pd), Bogdan Popescu (9 p, 5 rec), Sasha Topchov (4 p, 3 rec, 1 pd), Travis Bureau (4 p, 6 rec, 3 pd).

De la oaspeți s-au remarcat D. Berisha (14 p, 8 rec, 4 pd), A. Kieza (11 p, 7 rec, 1 pdp), B. Mazreku (11 p, 3 rec).

Clasament (meciuri jucate-victorii-victorii în prelungiri-pierdute în prelungiri-eșecuri-coșaveraj-puncte):