Jucătoarea de tenis Mona Barthel a câștigat turneul WTA de la Praga, după ce a învins-o în finală pe Kristyna Pliskova

Jucătoarea de tenis Mona Barthel, din Germania, a câștigat, sâmbătă, finala turneului WTA de la Praga, dotat cu premii totale de 226.750 dolari, după un meci echilibrat cu Kristyna Pliskova, din Cehia, transmite agenția AFP, preluată de Agerpres.

06 Mai 2017, 15:53 (actualizat 06 Mai 2017, 15:57) |

Nemțoaica Mona Barthel, locul 82 mondial, s-a impus în trei seturi, scor 2-6, 7-5, 6-2, în fața jucătoarei Kristyna Pliskova, din Cehia, numărul 58 WTA.

Jucătoarea cehă de tenis Kristyna Pliskova, sora geamănă a numărului 3 WTA, Karolina Pliskova, o va întâlni pe Simona Halep în primul tur al turneului de la Madrid.