JO Tokyo 2020: Programul sportivilor români în competiţiile de duminică, 25 iulie: meci de fotbal cu Coreea de Sud, calificări pentru Larisa Iordache, Maria Holbură și înotătorul Robert Glință

Sportivii români vor evolua duminică la baschet 3x3, canotaj, fotbal, gimnastică artistică, înot, judo şi tenis de masă la Jocurile Olimpice de la Tokyo.

24 Iulie 2021, 17:03 (actualizat 24 Iulie 2021, 17:09) |
Jocurile Olimpice

Echipa de fotbal a României înfruntă Coreea de Sud, într-un meci care îi poate aduce calificarea în sferturile de finală.

Gimnasta Larisa Iordache vizează calificarea în finala de la bârnă, în competiţie intrând şi înotătorul Robert Glinţă, dar şi judoka Andreea Chiţi.

Programul sportivilor români în întrecerile de duminică 25 iulie (ora României):


BASCHET 3X3
04:40 (Aomi Urban Sports Park)- feminin: România - Italia
11:30 (Aomi Urban Sports Park) - feminin: România - SUA

CANOTAJ
06:20 (Sea Forest Waterway) dublu vâsle feminin - semifinala 1: Ancuţa Bodnar, Simona Radiş
06:50 (Sea Forest Waterway) dublu vâsle masculin - semifinala 2: Ioan Prundeanu, Florin Enache
07:00 (Sea Forest Waterway) patru rame fără cârmaci feminin - recalificări: Mădălina Hegheş, Roxana Iuliana Anghel, Elena Logofătu, Cristina Georgiana Popescu
07:10 (Sea Forest Waterway) patru rame fără cârmaci masculin - recalificări: Mihăiţă Vasile Ţigănescu, Mugurel Vasile Semciuc, Ştefan Constantin Berariu, Cosmin Pascari

FOTBAL
14:00 (Ibaraki Kashima Stadium) - masculin - Grupa B: România - Coreea de Sud

GIMNASTICĂ ARTISTICĂ
09:10 (Ariake Gymnastics Centre) - calificările feminin - Subdiviziunea 3: Larisa Iordache (bârnă), Maria Holbură (individual compus)

ÎNOT
13:58 (Tokyo Aquatics Centre) 100 m spate masculin - seria 4: Daniel Martin
14:03 (Tokyo Aquatics Centre) 100 m spate masculin - seria 6: Robert Glinţă

JUDO
05:00 (Nippon Budokan) - cat. 52 kg feminin - primul tur: Andreea Chiţu - Thuy Nguyen (Vietnam)

TENIS DE MASĂ
Tokyo Metropolitan Gymnasium - dublu mixt - sferturi de finală: Ovidiu Ionescu/Bernadette Szocs - Xin Xu/Shiwen Liu (China)
Tokyo Metropolitan Gymnasium - simplu masculin - turul 2: Ovidiu Ionescu - Gustavo Tsuboi (Brazilia)

Articole pe aceeaşi temă
 
ŞTIRILE ZILEI
CELE MAI NOI DIN TOKYO 2020
 
StirileTVR.RO PE FACEBOOK
 
  AZI MAINE
BUCURESTI 27°C 27°C
IASI 24°C 19°C
CLUJ 19°C 15°C
CONSTANTA 25°C 26°C
CRAIOVA 26°C 26°C
BRASOV 20°C 18°C
Vezi toate informatiile meteo
TVR +
Canalul TVR YouTube
ARHIVĂ ȘTIRI