JO Rio 2016 - Atletism, 50 km marș: Narcis Ștefan Mihăilă a terminat cursa pe locul 30

Marius Cocioran nu a reușit să termine competiția. Proba a fost câștigată de slovacul Matej Toth, medaliat cu aur, urmat de australianul Jared Tallent (argint) și canadianul Evan Dunfee, medaliat cu bronz.

19 August 2016, 21:55 (actualizat 19 August 2016, 22:27) |
Narcis Ștefan Mihăilă

Japonezul Hirooki Arai terminase proba de 50 km marș pe locul 3, dar a fost descalificat pentru că l-a împins pe canadianul Evan Dundee.

Sportivul canadian se clasase pe locul al patrulea, dar în urma descalificării japonezului el a intrat în posesia medaliei de bronz, a anunțat Federația Internațională de Atletism (IAAF).

România are până acum patru medalii cucerite la Rio.

Medalie de Aur – Echipa de Spadă a României – Ana-Maria Popescu, Simona Gherman, Simona Pop și Loredana Dinu