Înfrângere surprinzătoare pentru Spania

Surpriză uriaşă în ultimul meci al Spaniei înainte de Euro 2016. Ibericii au pierdut pe teren propriu în faţa Georgiei, 0-1, naţională pe care România a zdrobit-o in urmă cu doar 5 zile, în direct la TVR, scor 5-1.

08 Iunie 2016, 11:19 (actualizat 08 Iunie 2016, 11:21) | Mihai Tebaltoc |
spania infrangere / FOTO: rfef.es

Spania a picat ultimul test înaintea Campionatului European din Franţa. Naţionala pregătită de Vicente Del Bosque a disputat un meci amical pe terenul lui Getafe, Coliseum Alfonso Perez, împotriva Georgiei şi toată lumea aştepta o victorie la scor din partea “Furiei Roja”.

Însă nu a fost deloc aşa şi Okriashvili a deschis scorul în minutul 40. Deşi Del Bosque a introdus jucători cu nume la pauză cum ar fi Iniesta sau Koke, Spania nu a avut forţa să înscrie nici măcar un gol şi astfel a pierdut primul meci după mai bine de un an.

Spania va face parte din grupa D la Euro 2016 alături de Cehia, Turcia şi Croaţia.

Echipa Spaniei: De Gea – Juanfran, Pique, Sergio Ramos, Jordi Alba – Busquets, Fabregas, Thiago Alantara – Lucas Vazquez, Aduriz, Nolito. Au mai intrat pe parcursul partidei: San Jose, Iniesta, Koke, Bellerin, David Silva, Pedro