LIGA 1

Iașiul a dat lovitura în ultimul minut: Gaz Metan - CSMS 0-1

CSMS Iași a reușit o victorie dramatică pe terenul rivalei din lupta pentru evitarea retrogradării, Gaz Metan Mediaș. Echipa antrenată de Liviu Ciobotariu s-a impus la limită, scor 1-0, în meciul contând pentru etapa a XV-a a Ligii 1.

09 Noiembrie 2012, 23:48 (actualizat 09 Noiembrie 2012, 23:49) |
Etapa a XV-a a Ligii 1

Unica reușită a întâlnirii i-a aparținut lui Adrian Pătulea, care a marcat în minutul 4 al prelungirilor partidei, finalizând o pasă în adâncime a lui Marius Onofraș.

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - Ciucă, Frăsinescu (Avram '84), Markovici, Buzean - Tahar - Astafei, Bawab, Eric, C. Petre (Vasilache '55) - Bud (Todea '46). Antrenor Cristi Pustai.

CSMS Iaşi: Irimia - Jovanovici (Avrămia '90), Creţu, Tincu, Vladu (Onofraş '70) - Straton, Milea - Ciucur, Cl. Tudor, Ţigănaşu - Herghelegiu (Pătulea '80). Antrenor Liviu Ciobotariu.

Cartonaşe galbene: Ciucă '72, Markovici '82 / Vladu '35, Jovanovici '88.

Arbitri: Lucian Rusandu (central) - Bogdan Velicu, Mircea Grigoriu (asistenţi) - Eduard Constantinescu (rezervă).