Horia Tecău şi Robert Lindstedt au ratat calificarea în "sferturi" la US Open

Al treilea "dublu" de tenis al lumii, Horia Tecău/Robert Lindstedt, a ratat duminică accederea în sferturile de finală ale ultimului turneu de Grand Slam al anului, după ce a fost învins de perechea austriaco-slovacă Julian Knowle/Filip Polasek, scor 1-6, 6-3, 4-6.

02 Septembrie 2012, 23:32 (actualizat 03 Septembrie 2012, 00:14) |
Tecău şi Lindstedt au abandonat la Paris

Horia Tecău şi Robert Lindstedt au ratat a doua prezenţă din carieră în sferturile de finală de la Flushing Meadows, după eşecul de duminică în faţa perechii Julian Knowle şi Filip Polasek (Austria/Slovacia), scor 1-6, 6-3, 4-6, în urma unei partide care a durat o oră şi 48 de minute.

În setul decisiv, Tecău şi Lindtsedt au pierdut partida pe propriul serviciu, după ce ambele perechi câştigaseră relativ uşor game-urile în care au servit. În primul game al setului, Tecău şi Lindstedt au avut o minge de break, pe care au irosit-o.

Pentru evoluţia de la US Open, Tecău şi Lindstedt vor primi 180 de puncte ATP şi vor împărţi un cec în valoare de 25.000 de dolari.