Handbal feminin: Rusia-România 30-25 în preliminariile Euro 2018. Returul se joacă duminică la Cluj, în direct la TVR1, de la 18.30

România a pierdut primul meci din dubla cu Rusia în preliminariile lui Euro 2018 la handbal feminin. Neagu și compania nu au reușit să facă față unei echipe a lui Trefilov mai bine organizate, care a avut tot meciul avantaj pe tabelă.

21 Martie 2018, 21:56 (actualizat 21 Martie 2018, 21:58) |
Handbal feminin: Rusia-România 30-25

Ținută în viață doar de Neagu și de paradele Iuliei Dumanska, fetele noastre au avut mari dificultăți în prima repriză, când Rusia, condusă impecabil de Daria Dimitrieva, a avut probleme practic doar în primele 10 minute.

De la 5 - 4 pentru rusoaice, hanbalistele lui Trefilov s-au distanțat la 6 goluri la jumătatea primei reprize. Tricolorele au avut o tresărire de orgoliu pe finalul primei părți, încheiat la două goluri în spatele adversarelor, însă repriza a doua a început din nou catastrofal pentru românce.

Cu 6 minute înainte de final, Rusia s-a distanțat chiar la 8 goluri și până la sfârșit și-a păstrat un avans confortabil câștigând fără emoții cu 30-25.

Returul se joacă duminică la Cluj, în direct la TVR1, începând cu ora 18.30.