»

Handbal feminin: CSM București a ratat calificarea în finala Ligii Campionilor, învinsă de Vardar Skopje cu 38-33

CSM Bucureșt a ratat, sâmbătă, calificarea în finala Ligii Campionilor la handbal feminin, după ce a fost învinsă de Vardar Skopje cu scorul de 38-33 (21-13), sâmbătă, în semifinalele turneului Final4 găzduit de Papp Laszlo Sportarena din Budapesta. CSM este deținătoarea trofeului.

06 Mai 2017, 20:35 (actualizat 06 Mai 2017, 20:57) |
CSM București, învinsă în semifinale

Seara tristă la Budapesta pentru români! CSM a pierdut la scor în fața tăvălugului numit Vardar și campioana Europei ratează finala Ligii. CSM va juca mâine pentru locul 3 cu echipa Cristinei Neagu.

CSM nu a arătat niciun moment ca o campioană a Europei în semifinala de la Budapesta. În fața a 1500 de suporteri tricolori, echipa macedoneană a condus în permanență, la multe goluri diferență, în timp ce în prima repriză fetele lui Per Johansson au ratat nu mai puțin de trei lovituri de la 7 metri prin Gullden - două și Carmen Martin.

La pauză, Vardar conducea cu 21-13, dar bucureștencele nu și-au revenit nici în repriza secundă, atunci când macedonencele au condus și la zece goluri diferență. CSM a încercat să mai reducă din diferență în ultimele zece minute, însă fetele noastre au reușit  să se apropie doar la cinci goluri pentru scor final Vardar Skopje - CSM Bucuresti 38-33.

Campioana Europei va disputa mâine finala mică a Ligii Campionilor, împotriva echipei Cristinei Neagu, Buducnost.