STRANIERI

Gabriel Torje a marcat al treilea gol pentru Konyaspor

Mijlocaşul Gabriel Torje a înscris primul gol pentru Konyaspor după o pauză de peste patru luni, în eşecul de pe teren propriu cu Bursaspor, scor 2-3, din Şuperlig. Timişoreanul de 25 de ani a punctat în minutul 50, la scorul de 1-2.

Oaspeţii au condus cu 2-0 după reuşitele lui Volkan Şen ('14) şi Renato Civelli ('44) şi s-au impus în prelungiri, graţie golului reuşit de Fernandão ('90+2). Gazdele au mai înscris prin Ali Camdali ('45+2).

23 Ianuarie 2015, 22:56 |
Gabriel Torje, după semnarea contractului cu turcii de la Konyaspor

Gabriel Torje a bifat al 14-lea meci, într-un campionat în care a mai înscris în 30 august (Eskisehirspor - Konyaspor 2-1) şi în 13 septembrie (Konyaspor - Balıkesirspor 2-0). Românul împrumutat de la Udinese în lua iulie 2014 a fost de 10 ori titular şi de 6 ori integralist în acest sezon.

În partida de vineri, de la Konyaspor a lipsit atacantul Ciprian Marica, încă nerefăcut după o accidentare.

Gruparea celor doi români se află pe locul 12 în Şuperlig, după 17 etape, cu 17 puncte.