STRANIERI

Gabriel Torje a jucat 76 de minute în meciul Granada - FC Barcelona 1-2

Mijlocaşul Gabriel Torje a jucat sâmbătă pentru a 24-a oară la Granada în eşecul Granadei de pe teren propriu, scor 1-2 (1-0), contra liderului autoritar din Primera Division, FC Barcelona.

16 Februarie 2013, 23:21 (actualizat 17 Februarie 2013, 00:57) |
Gabriel Torje

Lionel Messi a marcat golurile cu numărul 300 şi 301 pentru FC Barcelona în deplasarea de la Granada, scor 2-1 (0-1), în minutele 50 şi 73, golul victoriei fiind reuşit dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 30 de metri. Gazdele au condus la pauză prin golul lui Odion Jude Ighalo ('26).

Mijlocaşul de 23 de ani Gabriel Torje a bifat al 24-lea joc din tot atâtea posibile de când s-a transferat la Granada, şi al 20-lea ca titular. Ex-dinamovistul a fost înlocuit în minutul 76 de antrenorul Lucas Alcaraz de Yacine Brahami.

Echipa folosită de antrenorul Barcelonei, Tito Vilanova, care a fost înlocuit pe banca tehnică de Jordi Roura:

Valdes - Adriano ('38 Jordi Alba), Pique, Mascherano, Dani Alves - Busquets - Alexis Sanchez ('61 Tello), Fabregas, Alcantara, Pedro ('72 Iniesta) - Lionel Messi.

Următorul meci al liderilor din Spania va avea loc miercuri, cu AC Milan, în deplasare, în optimile de finală ale Ligii Campionilor.