Echipele româneşti şi-au aflat posibilele adversare din turul trei preliminar al Europa League

A avut loc tragerea la sorţi pentru turul trei preliminar al Europa League. FCSB, Viitorul şi Universitatea Craiova şi-au aflat posibilele adversare.

22 Iulie 2019, 16:04 (actualizat 22 Iulie 2019, 16:26) | Georgiana Mihăilă |
Europa League

FCSB se va întâlni cu învingătoarea dintre Mlada Boleslav (Cehia) şi Ordabasy Shymkent (Kazahstan), în cazul în care o va elimina pe Alashkert (Armenia) în turul 2 preliminar al Europa League.

Dacă va câştiga dubla cu Gent, FC Viitorul se va duela cu câştigătoarea dintre AEK Larnaca (Cipru) şi Levski Sofia (Bulgaria).

Dacă o va elimina pe Honved, Universitatea Craiova o va întâlni pe AEK Atena (Grecia).

 

Programul complet din turul trei preliminar Europa League:

Norrköping (SWE) / Liepaja (LVA) v Hapoel Beer-Sheva (ISR) / Kairat Almaty (KAZ)

Torino (ITA) / Debrecen (HUN) v Shakhtyor Soligorsk (BLR) / Esbjerg (DEN)

Royal Antwerp (BEL) v Viktoria Plzeň (CZE) / Olympiacos (GRE)

Austria Wien (AUT) v Shamrock Rovers (IRL) / Apollon Limassol (CYP) Feyenoord (NED) v Gabala (AZE) / Dinamo Tbilisi (GEO)

 

Lechia Gdańsk (POL) / Brøndby (DEN) v Braga (POR)

Molde (NOR) / Čukarički (SRB) v Aris Thessaloniki (GRE) / AEL Limassol (CYP)

Lokomotiv Plovdiv 1926 (BUL) / Spartak Trnava (SVK) v Strasbourg (FRA) / Maccabi Haifa (ISR)

Thun (SUI) v Spartak Moskva (RUS)

Alashkert (ARM) / FCSB (ROU)  v Mladá Boleslav (CZE) / Ordabasy Shymkent (KAZ)

 

Pyunik (ARM) / Jablonec (CZE) v Wolverhampton Wanderers (ENG) / Crusaders (NIR)

Midtjylland (DEN) v Rangers (SCO) / Progrès Niederkorn (LUX)

Mariupol (UKR) v AZ Alkmaar (NED) / Häcken (SWE)

AEK Larnaca (CYP) / Levski Sofia (BUL) v Gent (BEL) / Viitorul (ROU)

Legia Warszawa (POL) / KuPS (FIN) v Dunajská Streda (SVK) / Atromitos (GRE)

 

Haugesund (NOR) / Sturm Graz (AUT) v PSV (NED) / Basel (SUI)

Rijeka (CRO) v Chikhura Sachkhere (GEO) / Aberdeen (SCO)

Ventspils (LVA) / Gzira United (MLT) v Jeunesse Esch (LUX) / Vitória SC (POR)

Fehérvár (HUN) / Vaduz (LIE) v Flora Tallinn (EST) / Eintracht Frankfurt (GER)

Connah's Quay Nomads (WAL) / Partizan (SRB) v Malatyaspor (TUR) / Olimpija Ljubljana (SVN)

 

Domžale (SVN) / Malmö (SWE) v Utrecht (NED) / Zrinjski (BIH)

CSKA Sofia (BUL) / Osijek (CRO) v Buducnost Podgorića (MNE) / Zorya Luhansk (UKR)

Arsenal Tula (RUS) / Neftçi (AZE) v Bnei Yehuda Tel-Aviv (ISR)

Luzern (SUI) / KÍ (FRO) v Espanyol (ESP) / Stjarnan (ISL)

Sparta Praha (CZE) v Trabzonspor (TUR)

Budapest Honvéd (HUN) / Universitatea Craiova (ROU) v AEK Athens (GRE)

Articole pe aceeaşi temă
 
ŞTIRILE ZILEI
CELE MAI NOI DIN SPORT
 
StirileTVR.RO PE FACEBOOK
 
  AZI MAINE
BUCURESTI 15°C 16°C
IASI 11°C 14°C
CLUJ 8°C 11°C
CONSTANTA 12°C 12°C
CRAIOVA 12°C 12°C
BRASOV 8°C 12°C
Vezi toate informatiile meteo
TVR +
Canalul TVR YouTube
ARHIVĂ ȘTIRI