Duelul campioanelor, la Mondialul din Rusia. Portugalia-Spania 3-3, un regal fotbalistic

A fost o zi plină de fotbal la Televiziunea Română. Iar meciul vedetă la Campionatul Mondial din Rusia a fost înfruntarea dintre cele două țări vecine, Portugalia, campioană europeană en titre, și Spania, fosta regină a Europei și a lumii. Despre cel mai așteptat meci al calificărilor, a vorbit, de la Moscova, Emil Hossu-Longin.

15 Iunie 2018, 17:04 (actualizat 16 Iunie 2018, 13:55) |
CM 2018 Egipt - Uruguay 0-1

Mondialul a continuat astăzi cu alte două partide, ambele decise în ultimele minute. Uruguay și Iran au câștigat și se gândesc deja la meciurile următoare, infinit mai grele.

Cupa Mondială continuă, aşadar, în această seară, de la ora 21, la TVR şi TVR HD, va fi Portugalia-Spania, meciul vedetă al acestei prime etape. Despre confruntarea celor două mari echipe vorbim acum cu Cristi Mîndru.

Emil Hossu Longin ni se alătură prin Skype, din Rusia:

Zi plină de fotbal la Televiziunea Română. După avalanșa de goluri din partida de deschidere, întrecerea din Grupa A a continuat astăzi cu înfruntarea Egypt-Uruguay. Echipa sud-americană a câștigat, la limită, printr-un gol marcat în minutul 89.

În aproximativ o oră debutează și meciurile din grupa B: în direct, la TVR, de la ora 18.00, puteți urmări partida Maroc-Iran.

De departe, meciul-vedetă al zilei, dar și al calificărilor din grupe, este înfruntarea a două țări vecine: Portugalia, campioană europeană en titre, și Spania, fosta campioană europeană și mondială. Așadar, Portugalia-Spania, în direct la TVR 1 și TVR HD de la ora 21.00.

Puteți vedea aici programul complet al Campionatului Mondial de Fotbal din Rusia.