LIGA 1

Dinamo a reușit doar o remiză la Iași

Dinamo București nu a reușit să obțină a treia victorie consecutivă din ultimele cinci partide, remizând, scor 1-1(1-1), contra echipei CSMS Iași, într-o partidă contând pentru etapa a XIX-a a Ligii 1. Meciul a început cu o întârziere de 10 minute.

09 Decembrie 2012, 22:42 |
Dorinel Munteanu, antrenor Dinamo

Gazdele au deschis scorul prin Straton, în primul minut de joc, dinamoviştii reuşind egalarea prin autogolul lui Tincu, din minutul 23.

Înainte de startul partidei, asistentul Zoltan Szekely, aflat la ultimul meci din carieră, a fost premiat şi a primit flori de la căpitanii celor două echipe.

În urma acestui rezultat, Dinamo a ratat șansa de a urca pe locul 6, rămânând la un singur punct în spatele Petrolului.

CSMS Iaşi: Irimia - Creţu, Tincu, Avrămia, Vladu - Straton, Milea - Onofraş, Cl. Tudor (Cl. Ionescu '82), Ţigănaşu - Pătulea (Herghelegiu '70). Antrenor: Liviu Ciobotariu.

Dinamo Bucureşti: Bălgrădean - L. Rus, Luchin, D. Grigore, Pulhac - Boubacar (Scutaru '67), Galchev - C. Matei (A. Cristea '83), Dănciulescu, Curtean (Filip '65) - Alexe. Antrenor: Dorinel Munteanu.

Cartonaşe galbene: L. Rus '59, Dănciulescu '69.

Arbitri: Cristian Balaj (central) - Zoltan Szekely, Ovidiu Artene (asistenţi) - Adrian Cojocaru (rezervă).