Dinamo a făcut 1-1 cu o divizionară a treia din Scoţia, Ayr United

Dinamo nu a reuşit s-o învingă pe Ayr United, locul 7 din 10 în liga a treia scoţiană, cele două echipe remizând, scor 1-1 (0-0), într-un meci amical jucat la Leeds.

Scoţienii au deschis scorul în minutul 59, prin Malcolm, iar "Câinii Roşii" au egalat şapte minute mai târziu, prin Pape Abdoulaye Ndaw.

07 Iulie 2013, 22:46 (actualizat 09 Iulie 2013, 17:08) |
Dinmo-Ayr United 1-1

În urmă cu două zile, Oţelul Galaţi a dispus lejer de Ayr United, scor 2-0.

Echopa trimisă pe teren de tehnicianul Gheorghe Mulţescu: Manyur - C. Nica, Luchin, Durimel, Andrei Radu - Hasanovic, Boubacar - Strătilă, Andrei Cristea, St. Filip - Joel Thomas.

Au mai jucat, de-a lungul partidei, Fai, Şerban, V. Lazăr, Ndaw, Vaştag şi englezul Joe Elliott, aflat în probe.

În primul joc al cantonamentului din Anglia, "Câinii Roşii" au dispus, la Leeds, de scoţienii de la FC Livingstone cu scorul de 3-0 (1-0), iar în a doua partidă, au remizat cu Oldham Athletic, locul 19 din 24 în liga a treia engleză, scor 2-2.