ASA Tîrgu Mureş - CFR Cluj 0-0 în turul primei semifinale din Cupa României la fotbal

Pe 20 aprilie, în returul de la Cluj, se va decide finalista.

03 Martie 2016, 07:04 (actualizat 03 Martie 2016, 12:26) |
Cupa României

Puţin spectacol, multă încrâncenare şi niciun gol, cam aşa a arătat partida dintre ASA Tîrgu Mureş şi CFR Cluj.

În primul duel pentru un loc în finala Cupei României mureşenii au avut prima ocazie prin Ramiro Costa în minutul 13. CFR a replicat prin italianul Petrucci, şut blocat de Gabi Mureşan.

ASA a mai avut două şanse de gol pînă la pauză irosite însă de Marius Constantin şi Ţucudean.

În partea a doua Mincă a intervenit excelent la şutul lui Jazvic.

Clujenii l-au testat de la distanţă pe Stăncioiu, ocazie Petrucci, de altfel şi singura şansă de gol a oaspeţilor în repriza secundă.

În finalul meciului Ţucudean a trimis cu capul dar balonul s-a dus în plasa laterală şi ASA Tîrgu Mureş - CFR Cluj s-a terminat 0-0.

Returul va avea loc pe 20 aprilie, iar în această seară, de la ora 20.30 se va juca primul meci din cealaltă semifinală, marele derby, Dinamo - Steaua.