HANDBAL FEMININ

CSM București, victorie de senzație cu Metz în Liga Campionilor. Cristina Neagu a înscris de 14 ori

Victorie senzațională  pentru CSM în Champions League. Vicecampioana a câștigat acasă cu prima clasată, Metz.

03 Februarie 2020, 10:14 (actualizat 03 Februarie 2020, 10:30) |
CSM București a învins Metz

La o săptămână de la înfrângerea la scor de la Budapesta, puțini dădeau șanse "Tigroaicelor", mai ales că la București venea campioana Franței și liderul grupei, Metz.

Suporterii și ambiția jucătoarelor importante au schimbat raportul de forțe de pe teren. CSM a condus la pauză cu două goluri, 16-14 și s-a distanțat la 6 lungimi în repriza secundă.

Cristina Neagu a distrus defensiva franceză, marcând din toate pozițiile, inclusiv de la centru terenului. A terminat cu 14 goluri înscrise din 19 aruncări, iar CSM rămâne în lupta pentru calificarea în sferturi.